• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

+50 DA Değeri İçin Bilgilendirici mini Eğitim

Alatrites

Moderatör
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
5
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.hukukidurum.com
Alan Adı Otoritenizi Nasıl Arttırırsınız?

En basit şekilde açıklamak gerekirse, yüksek otoriteye sahip sitelerden geri bağlantı (backlink) alarak sitenizin otorite puanını yükseltebilirsiniz. Genel itibari ile karmaşık ve spam skoru tavan yapmış sitelerden alınan geri bağlantılar, takdir edersiniz ki yarardan çok uzun vadede zarar olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğru bir geri bağlantı stratejisi oluşturarak ilerlemek her zaman en sağlıklısı olacaktır. Bu yazıda, yüksek DA değerine 2 şekilde ulaşabileceğinize değineceğim. İlk olarak legal daha doğrusu, somut yarar elde edebileceğiniz ve uzun süreçler içerisinde otoritesel artış kazanabileceğiniz yoldan bahsetmek istiyorum. Şahsi fikrim de bu yöndedir.

Daha İyi İçerik Oluşturun

Alanında otoriter bir yazı kaleme almak, en doğal geri bağlantıları kazanmanın ilk adımıdır. Geri bağlantı alırken sadece google botlarını ön plana tutmanın yanlışlığına burada değineceğim. Çünkü size herhangi bir trafik kazandırmayan geri bağlantılar, her gün değişen ve güncellenen arama motoru algoritmaları içerisinde elbet bir gün internetin mazisinde kaybolacaktır. Hedef kitleniz ve bu işe başlarken ulaşmak istediğiniz güruh, tahmin ediyorum ki google örümcekleri değildi. Bu açıdan Seo açısından ilk ve en önemli olay, rakiplerinizden hatta bir önceki içeriğinizden daha kaliteli içerik üretmek olmalıdır. Bu size aynı zamanda uzun vadede doğal ve kaliteli backlinkler kazandıracağı için DA değerinize doğrudan da bir etki sağlayacaktır.

Daha Fazla Geri Bağlantı Elde Edin

Geri bağlantı stratejinizi çok doğru planlayın ve hayata geçirin. Bunu nasıl yapacağınızdan emin olamayabilirsiniz. Yapacağınız ilk şey, ücretli veya ücretsiz seo toolslar aracılığı ile en yakın rakip olarak gördüğünüz sitenin geri bağlantılarını analiz etmek olmalıdır. Bu size bir fikir edinmenizi sağlayacaktır. Muhakkak rakibin geri bağlantılarına sizin de sahip olmanız gerekmiyor, sadece sizden daha tecrübeli olan rakibinizin geçmişte attığı ve başardığı adımları analiz ederek kendi stratejinizi oluşturabilirsiniz. Bu adım da sitenizde, orta uzun vadede DA değerinde organik bir artış sağlayacaktır.

Diğer Web Sitelerine Erişim

Sizin alanınızda faaliyet gösteren ve belirli bir ivme yakalamış web siteleri ile iletişime geçerek geri bağlantı kazanabilirsiniz. Bu kuru cümleyi okurken muhakkak sitem etmişsinizdir anlıyorum. Ancak kendimden örnek vermek gerekirse, benimle aynı kategoride faaliyet gösteren web sitelerine 2 tane ücretsiz makale karşılığında 1 tane link ekleyebiliyordum. Bu şekilde organik ve doğal linkler elde edebilirsiniz. Her iki site sahibinin de kazançlı çıkacağı bir iş olacağına eminim.

Bu başlık altında PBN (Paravan Blog Ağı) ‘e de değinmeden geçemeyeceğim. Ücretsiz web 2.0 veya ücretli olarak oluşturacağınız web sitelerini, ana siteniz ile aynı özgünlükte geliştirip büyüterek belirli bir süreden sonra sitenize link çıkışı yapabilirsiniz. Bu sayede de yine organik geri bağlantı kazanabilirsiniz. PBN konusu derinlemesine ve içerisinde birçok teknik detay barındığı için sadece değinmekle yetiniyorum.

Ücretli Geri Bağlantılar

Bu hususta, yukarıda ele aldığımız PBN ve misafir yazarlık uygulamasının, daha az uğraş fakat daha çok para getiren versiyonudur. Burada mantık ücret karşılığında, yüksek otorite skoruna sahip web sitelerinden kendi sitenize referans linkler eklemesini sağlamaktır. Bu sayede herhangi bir trafik elde edilmese dahi MOZ botları bu referans ilişkisi sayesinde otoritenizi arttıracaktır. Bu yol, google tarafından da gözden kaçmayacak ve sıralamanızda bir iyileşmeyi göreceksiniz. Ancak birçok dezavantajı bulunmaktadır. Footer (Alt menü) link dediğimiz linkler kalıcı değildir. Bir footer link satın aldığınız zaman bunu sonsuza kadar sahip olamazsınız. Bu sebeple kısa orta vadede bir yükselme sağlasanız dahi bu link kalktığı zaman yıkımı da beraberinde hissedebilirsiniz. Aynı şekilde tanıtım yazısı olarak tabi ettiğimiz, ücret karşılığında blog yazısı da bu riski barındırmaktadır. Tanıtım yazıları genelde “ömür oyu” garanti kapsamında lanse edilse de bu link ortadan kalktığı zaman, sitenizde bir gerilemenin meydana gelmesi muhtemel olacaktır.

302 Geçici Yönlendirme Geri Bağlantıları

Burada ise kısa vadede hatta 30 gün gibi bir süre içerisinde çok yüksek DA değerlerine ulaşmanızı sağlayacak geri bağlantıları anlatacağım. 302, yani geçici yönlendirme geri bağlantıları sayesinde, çok yüksek otorite skoruna sahip ( hatta google dahil) sitelerden, dofollow geri bağlantılar elde edebileceksiniz. Bu dofollow yönlendirme geri bağlantılarını, internet üzerinden ufak bir arama ile bulabilirsiniz ancak önemli husus bunların indexlenmesi yani, MOZ, Google, Ahrefs vd. tools veya arama motorlarının botları tarafından tanınmasını sağlamaktır. Bunu da şu şekilde izah edebiliriz. Örnek verecek olursak yönlendirme linkimiz şu;

https://go.onelink.me/v1xd?pid=Patch&c=MobileFooter&af_web_dp=https://www.siteadi.com

Örnek olarak verdiğim bu linkin sonuna, kendi site adınızı girerek bu linki aşağıda vereceğim sitelerde paylaşıp index olmasını sağlayabilirsiniz. Dediğim gibi yerli ve yabancı birçok kaynakta yönlendirme geri bağlantı alabileceğiniz örnekte verdiğim gibi siteleri bulabilirsiniz. Bu sayede de DA skorunuzu +80 lere kadar çıkartabilirsiniz.

Kaynaklar: https://disk.yandex.com.tr/d/h51_lIXNKZpBew

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
1
Paylaşım için teşekkür ederiz, peki bunun bir riski var mı ?

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
16
Teşekkürler hocam emek vermişsiniz herkesin işine yarayacağını düşünüyorum

Google ads alanı