• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
16
Acil Yardım ve Afet Yönetimi, insanların hayatını kurtarmak, yaralanmaları önlemek veya azaltmak ve doğal afetler, kazalar veya krizeler gibi acil durumlar sırasında insanların ihtiyaçlarını karşılamak için uygulanan bir konsepttir. Acil Yardım ve Afet Yönetimi, çeşitli araçları ve teknikleri kullanarak afetlerin etkilerini azaltmayı amaçlar.

Acil yardım ve Afet Yönetimi, öncelikli olarak insanların hayatını kurtarmak, yaralanmaları önlemek veya azaltmak ve acil durumlar sırasında insanların ihtiyaçlarını karşılamak için uygulanan bir konsepttir. Bu konsept, çeşitli araçları ve teknikleri kullanarak afetlerin etkilerini azaltmayı amaçlar. Örneğin, acil durumlar sırasında insanların ihtiyaç duyduğu ilk yardım hizmetleri, sağlık hizmetleri, barınak, yiyecek, içecek ve diğer temel ihtiyaçların karşılanmasıdır.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi, genellikle ülkenin acil durum hizmetleri, yerel yönetimler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülür. Bu kuruluşlar, acil durumlar sırasında insanların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırlar ve afetlerin etkilerini azaltmak için önleyici önlemler alırlar. Acil Yardım ve Afet Yönetimi konusunda uzmanlaşmış eğitim programları da mevcuttur.

Google ads alanı