• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Bu küçük püf noktaları ile backlinksiz yükselin...

malikcanbalaban

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
14
Xturk Puanı
3
Web sitesi
dijitalpazarlamadunyasi.com
İyi günler, şu ana kadar hiç bir SEO blogun'da (kendi blogumda bile) anlatılmayan, paylaşılmayan bir kaç püf noktayı anlatacağım. İlk burada paylaşmak istedim. Hemen anlatmaya başlıyorum..
  • İçerik başlığında "en basit" , "en kolay" ,"basit yöntemler", "kaliteli" , "mükemmel", "profesyonel" , "araştırılmış" gibi Google'a sinyal verecek ve aynı zamanda kullanıcıyı hareket geçirecek kelimeler sizi anlaşılmaz şekilde dengi rekabetlerde üst sıraya taşıyabiliyor.
  • Aynı şekilde içerik için de, özellikle içeriğin ilk %10-20'lik kısmında veya ilk cümlelerinde bu kelimeleri kullanmak ta etkili olabiliyor.
  • İçeriğin ilk cümlelerinde, giriş paragraflarında "bu yazımızda x anlattık", "Bu içeriğimizde xxx nedir, nasıl yapılır gibi sorulara basit şekilde cevap verdik" gibi cümleler sizi yükseltebiliyor. ( bu cümleler, ilgili keywordün google arama sonuçlarının en alt kısmında ki ilgili aramalarda yer alan keyword'leri içeriyorsa sizin için bomba olur. )
  • İçeriğinize, keyword içeren iç ve dış bağlantılar eklemek sizi yükseltebiliyor. ( Örnek: "Backlink analizi nasıl yapılır" içeriğinde "https://ahrefs.com/tr/backlink-checker" bağlantısını vermek. İngilizce farketmez, dış bağlantı otoritesi yüksekse daha etkili olabilir. )
  • Alt başlıkları da birer title gibi görmek, alt başlıklardan sonra ki ilk cümleyi de description gibi görmek ve bu doğrultuda çalışmalar yapmak, ilgili alt başlığın içerdiği keyword aramaların da sizi yükseltebilir. Yukarıda ki gibi, alt başlıktan sonra ki paragraflar da ilgili alt başlığın keyword'ünü içeren bağlantılar vermek güzel bir sinyaldir.

mustafaozderya 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
29
Xturk Puanı
18
3. maddeni uygulayan bazı haber siteleri olayı abartıyor ve konu ile alakalı ziyaretçi çekebilecek tüm başlıkları sıralıyor. Bu yüzden okunabilirlik düşüyor ve saçma sapan bir hal alıyor. Bu teknikler çok güzel ama kullanıcıyı da hedeflemek adına fazla abartmamak lazım.

Chadwick 

Web Geliştirici
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
39
Xturk Puanı
18
Web sitesi
bugraozkan.com.tr
yakin zamanda seo ile ilgili detayli bir arastirma yapacagim. Tavsiyelerin neler?

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Üstadım çok teşekkürler ama kaynak kanıt varsa sunabilir misin rica etsem?

malikcanbalaban

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
14
Xturk Puanı
3
Web sitesi
dijitalpazarlamadunyasi.com
yakin zamanda seo ile ilgili detayli bir arastirma yapacagim. Tavsiyelerin neler?
Ayhan karaman, seo analiz grubu ve imzamda ki blogumdan da yardım alabilirsin :)) .
Üstadım çok teşekkürler ama kaynak kanıt varsa sunabilir misin rica etsem?
günlük rastgele aramalarında içerikleri araştırırsan denk gelebilirsin. Ek olarak imzam'daki sitem :) "instagram algoritması" , "google ads yeniden pazarlama kurulumu"

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Bunların kaynağı falan olmaz tecrübe ile sabit olur :)
Boş yapmayalım lütfen :) Sektör içerisinde hizmet veren bir bireyim ben. Söylemek istediğim tecrübelerini kanıtlasın o zaman. Veri paylaşsın o zaman bende diyorum ki ana keywords yerine zıt anlamı kullanın istediğiniz kelimede 4 günde 0. sıradasınız. Tecrübe ile sabit uygulayın sonuçları söylersiniz bana ;)

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Size burda uzun uzun açıklama yapar kanıtlardım ama sizin tabirinizce boş yapmayacağım. İyi çalışmalar.
Bu arada yanlışınız şu hocam. Ben size kanıtlayın demedim. Sizin cevabınıza ithafen eğer kardeşimde böyle düşünüyorsa kanıtlaması gerekir konusunu örnekle anlattım. Sizin orada verdiğiniz cevap ve hitap şeklinizde sıkıntı vardı. Yani bir ara yaşınınızın küçük olduğunu söylediniz tam hatılamıyorum. büyük ihtimalle tepkilerinizin bundan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Sizden ricam lütfen insanlarla dalga geçer gibi, tepeden ya da herşeyi ben biliyorum en mantıklı ben düşünüyorum tarzda cevap vermeyin. Lütfen! Sektörde neredeyse 11. yılım ben ilk okula gidiyordum teknoloji ile ciddi paralar kazanmaya başladığımda. Eşimin dostumun hesaplarına göndertirdim kazandığım paraları. Yani bir cevap vermek istedim bazı tecrübelerime dayanarak çocuk azarlar gibi cevap vermişsiniz üstüne yazdığım cevaptan sonra halen laf sokar gibi karşılık veriyorsunuz.

Hatam olduysa kusura bakmayın ama lütfen söylediklerimi bir düşünün. Sizinle hiç ikili münakaşaya girmedim ama sık sık farklı alanlarda farklı kişilere verdiğiniz sert ve ters cevapları gözlemledim. Şayet söylediğiniz gibi gerçekten daha ergenlik yaşındaysanız bir abiniz olarak fikrimi bu şekil de belirtmek isterim saygılar.

Son düzenleme:
Google ads alanı