• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

GÜNDEM Covid-19 vs Kredi

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Tabii bu konuda işin uzmanlarından destek almak, yardım almak, onların fikirlerine başvurmak daha önemlidir.

Ben uzman değilim, fakat gördüğüm kadarıyla 3-4 aya kadar çözüm bulunacak gibi duruyor. Tabi ne olacağını kimse bilemez.

Fakat alacağınız ev eğer uygun fiyatsa, bir daha o fiyata bulamam diyorsanız ön masrafları göze alıp, risk almak gerekir.

Eğer bulunabilecek bir evse biraz beklemek, en azından önünü görmek için birkaç ay geçmesi iyi olur diye düşünüyorum.
Aynı veya benzer ev bulmak çok zor açıkcası. Ev akrabalarıma çok yakın (100 metre) eski bina ama 2 kattan oluşuyor kısmen müstakil 3+1 ve 160 metrekare neti var.

Bu Özelliklerde mevcut konumda ev bulmak imkansız 3+1 evlerin en fazlası 110 120 metre kare oda beni cezbetmiyor açıkcası.

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Sanırım 0,79 üzerinden krediyi çekeceksiniz, işten çıkarılmayacağınızın bir garantisi varsa krediyi çekmeyi düşünebilirsiniz.
Hocam %0,79 devlet bankaları veriyor ama şu aralar onlarda yanaşmıyor kredi notunu önemsiyorlar bize vermediler mecburen özel bankalara yöneldik onlarda 0.99 dan işlem yapıyor malesef.

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Hocam %0,79 devlet bankaları veriyor ama şu aralar onlarda yanaşmıyor kredi notunu önemsiyorlar bize vermediler mecburen özel bankalara yöneldik onlarda 0.99 dan işlem yapıyor malesef.
Hmm, bizde krediyi 0.99'dan çekmiştik. İyi düşünün taşının karar verin derim hocam. Ama Expertiz gelmeden karar verin ki paranız yanmasın.

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Biz esnaf olduğumuz için şu an iş yerlerimiz geçici olarak durduruldu, fakat bu geçiciliğin sonu ne bilinmiyor ve tüm kredi kartı ve kredi ödemelerimiz tehlikeye girdi. Tabi bu durumda hangi banka ile görüşsek erteleme konusunda yardımcı oluyorlar fakat bu yardım kredinin faizini etkiliyor. Aynı duruma düşmeniz durumunda sıkıntıya girecekseniz (bir kaç aylığına finans desteğiniz yoksa) bence şimdilik girmeyin derim.
Birkaç ay bekleyeceğine inansam satıcının sıkıntı yok fakat beklemez ve emlakçıda ön sözleşme yaptık kapora verdik onunda yanmasını istemiyorum yani

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Aynı veya benzer ev bulmak çok zor açıkcası. Ev akrabalarıma çok yakın (100 metre) eski bina ama 2 kattan oluşuyor kısmen müstakil 3+1 ve 160 metrekare neti var.

Bu Özelliklerde mevcut konumda ev bulmak imkansız 3+1 evlerin en fazlası 110 120 metre kare oda beni cezbetmiyor açıkcası.
Anlıyorum.

Yani dediğim gibi ben konunun uzmanı değilim, yanlış yönlendirmek istemem.

Neticede 160 metrekare ev gayet iyi bir ev.

Belki diğer arkadaşlardan daha iyi fikirler çıkabilir.

Tartışmaya devam.

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Hmm, bizde krediyi 0.99'dan çekmiştik. İyi düşünün taşının karar verin derim hocam. Ama Expertiz gelmeden karar verin ki paranız yanmasın.
Expertiz ücretini yatırdık hocam 5 binde kapora verdik bekliyoruz ama endişelerim devam ediyor malum süreçte.

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Anlıyorum.

Yani dediğim gibi ben konunun uzmanı değilim, yanlış yönlendirmek istemem.

Neticede 160 metrekare ev gayet iyi bir ev.

Belki diğer arkadaşlardan daha iyi fikirler çıkabilir.

Tartışmaya devam.
Sağolun hocam yorumlarınız için insan biraz olsun rahatlıyor çok stres yaptım kendi kendime bu hususu açıkcası.
Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin ne diyelim.

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Sağolun hocam yorumlarınız için insan biraz olsun rahatlıyor çok stres yaptım kendi kendime bu hususu açıkcası.
Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin ne diyelim.
Amin.

Buzzymedia 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
101
Xturk Puanı
43
Biraz daha beklemenizi öneririm . Neyin ne olacağı belli değil

Google ads alanı