• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Google News Başvurusu Yapmadan Önce Okuyunuz!

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Künye Yayın İlkeleri Gizlilik Politikası Yazarlar İletişim gibi sayfaların düzenlenmesi.
5 Farklı yazar oluşturulması ve yazarların hepsine mail adresi açılması
Whois Bilgilerinin açık olması imtiyaz sahibi bilgilerinin orada da bulunması
Google News sitemap kurmalıyız.

Ajans haberleri değil güncel ve %100 özgün haberlerin yazılması
Başlıkların 40-60 karakter arası sadece ilk harfinin büyük şekilde yazılması
“Cumhurbaşkanı’dan açıklama: Dolar düşecek” şeklinde olabilir. Başıkların da tamamen özgün olması gerekiyor.
Özet alanında 2-3 cümlelik manuel özet yazılması
Görsellerin tamamen özgünleştirilmesi https://resizeimage.net sitesinden 650px seçilebilir.
Günde en az 5 haberin her birinin farklı yazarlara verilmesi.
Haberlerin hepsinin saatlere göre zamanlanması ve yayınlandıktan sonra sosyal medya hesaplarında paylaşılması
5 net kategori belirlenip düzenli ve eşit içerik girilmeli.
Haber içeriği 250-300 kelime yeterli
Haberlerin içerisinde h4 ara başlıkllar kullanmalıyız.
Başka sitelere link vermiyoruz kesinlikle.
https://webmasters.googleblog.com/20...ogle-news.html
burdan çevirip de okuyabilirsin news için neler istiyor.
Haber Saatleri
07:00 – 08:00 – 1 Haber
12:00 – 14:00 – 1 Haber
17:00 – 18:00 – 2 Haber
21:00 – 23:00 – 1 Haber

Nasıl başvuru yapılacak?

Kendine 3 yada 4 tane ana kategori belirleyin. Çok haber olan kategorileri seçin ve nasıl, nedir, analiz gibi kategorileri asla seçmeyin, sitede göstermeyin. 4 ana kategori ile başvuru yapacaksınız. Kategorilerin konularını ise açılır listeden yaşam, iş, ekonomi gibi. Karşılık bulamazsanız eğer başlıklar seçin.

Diğer kategorileri 3-4 günde bir içerik girseniz yeter ama kesinlikle ana kategorilere günde en az 1-2 tane haber girmeniz gerekebilir. Güncel olması sebebiyle. Para sitesi diye sadece para yada ekonomi haberi girmeye gerek yok. Ekonomi ve iş haberleri de girebilirsiniz. Sıkıntı olmaz. Teknolojide girebilirsiniz, dünyada.

Başvuru saat 8 ile 9 arasında yapın. Hangi gün olduğu fark etmez ama hafta içi yapın. Başvuru yaptıktan sonra ise haberlerinizi tıpkı gösterdiğim gibi zamanlamaya başlayın. Sabah 7 yerine haberler 9 dan sonra girilmeye başlansın başvuru yapıldıktan sonra. 9-10-11-12-15-18 gibi güne yayarak ilerleyin. Cevap genelde 23.00 sonrası gelir.

Başvuru metninde 2-3 cümle kurmayın. Uzatın kesinlikle. ‘Habersitesi olarak Türkiye’de gündemi takip ederek özgün içerik üretiyoruz. Habersitesi.com profesyonel editör kadrosuyla Hatay’da hizmet veren yerel bir internet gazetesidir.’ gibi bir şeyler yazın ancak bu kadar kısa olmasın çok iyi ve profesyonel bir açıklama yazmalısınız. Etiketlerden ise kendinize uygun olanı seçin, fark etmiyor. Ben genelde basın bildirisi seçiyorum ama Basın bildirisi seçebilirsiniz. Yada ikisini de seçebilirsiniz.Benimde ara sıra ikisini seçtiğim oluyor. Öyle bir kuralı yok. İlla bana ne yapayım diye soracak olursanız bazı bildirisi seçin Künyede yazan adres bilgilerini News başvurusu yaparken gerekli yerlere girin. Site ismini ‘Haber Sitesi’ yapın. Onun haricinde zaten başka bir detay yok. Başvuru yapın ve bekleyin. Başvurudan önce news sitemap ekleyin. Birlikte eklentileri kurduğumuz için şöyle çıkacaktır news sitemap.habersitesi.com/sitemap-news.xml

Seo Analiz facebook grubunda gördüm, news başvurusu yapacakların işine yarayabilir.

Son düzenleme:

Burak 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
56
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.xturk.com
Başvuru metninde 2-3 cümle kurun.

Buraya katılmıyorum. News'e kazandırdığım tüm sitelerde uzunca anlattığım misyon ve hedeflerin yanısıra yayın politikası etkili oldu. Elbette diğerleri de önemli ama kesinlikle kısa tutmayın.

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Başvuru metninde 2-3 cümle kurun.

Buraya katılmıyorum. News'e kazandırdığım tüm sitelerde uzunca anlattığım misyon ve hedeflerin yanısıra yayın politikası etkili oldu. Elbette diğerleri de önemli ama kesinlikle kısa tutmayın.
Görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Hatalı olan bölümü değiştireceğim.

sputnik

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
7
Xturk Puanı
8
Web sitesi
xiaomiblog.com
yakın zamanda başvurum olacak. olumlu olursa eğer yaptıklarımı paylaşırım.

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Teşekkür ederiz üstadım işime yarar bu grupta denk gelmemiştim. Cansın can teşekkür ederim tekrar.

Google ads alanı