• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

WP ROCKET EXTENDED LİSANS İLE HIZ OPTİMİZASYONU + CLS ÇÖZÜMÜ (google pagespeed) - 50+ Trade/Referans

yigit 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
11
Xturk Puanı
3
Merhaba. Adsense reklamları gösterilen sitelerde hiç çalışma yaptınız mı? Yaptıysanız sonuçları paylaşabilir misini?

Empat 

Full Stack Web Developer
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
48
Xturk Puanı
28
Merhaba. Adsense reklamları gösterilen sitelerde hiç çalışma yaptınız mı? Yaptıysanız sonuçları paylaşabilir misini?
Evet, geçen hafta adsense reklamları aktif olarak gösterilen bir blog sitesi için hız optimizasyonu çalışması yaptım. AMP vb. bir yazılım olmadan, Litespeed Cache eklentisiyle, Google Pagespeed verilerine göre mobil için 90+, masaüstü için 95+ puana ulaştım.
Masaüstü (Google Pagespeed)
Mobil (Google Pagespeed)

Not: 10 testin 8'inde sonuç mobil için 90+, masaüstü için 95+ çıkmaktadır. Diğer 2'sinde ise 5-10 puan civarı kayıp gerçekleşiyor sunucunun ilk yanıt süresine (ttfb) bağlı olarak.

donanimplus_result1.png
donanimplus_result2.png

Empat 

Full Stack Web Developer
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
48
Xturk Puanı
28

Cihan 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
23
Xturk Puanı
8
Jannah teması jızlandırdınız mı daha önce? Zira Jannah js minfy ettiğim an site bozuluyor

Empat 

Full Stack Web Developer
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
48
Xturk Puanı
28
Jannah teması jızlandırdınız mı daha önce? Zira Jannah js minfy ettiğim an site bozuluyor
Jannah temasına sahip müşterim oldu daha önce. Çalışma öncesinde Jannah'ın speed optimization eklentisini ve bunun özelliklerini devre dışı bırakılır. Daha sonra, çalışmada kullanılacak eklenti (Litespeed Cache veya Pagespeed Ninja) yüklenir. Eğer kullandığınız cache eklentisindeki minify özelliğini, Jannah'ın speed optimization eklentisi ve özellikleri ya da farklı bir cache eklentisi aktifken kullanıyorsanız, deneyimlediğiniz bu durum normal. Eğer öyle değilse, cache eklentisini değiştirmeyi deneyebiliriz.

Empat 

Full Stack Web Developer
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
48
Xturk Puanı
28
Konu güncellendi.

Değişiklikler:
  • Şirketin kurumsal bilgileri eklendi.
  • Çalışmaya yeni bir seçenek eklendi: CLS odaklı hız optimizasyonu çalışması
  • Çalışma sonrası Google Pagespeed testleri videosu eklendi.
  • Banka/Kredi Kartı/Ön Ödemeli Kart ile peşin ödeme ve Kredi Kartı ile taksitli ödeme desteği eklendi.
  • Fiyatlandırma sistemi güncellendi.

Son düzenleme:

İlhan

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
9
Xturk Puanı
3
Onur hocam gerekli ayarları yapıyor ve cevapsız bırakmıyor.İşlem sonrası ufak tefek hatalar olusmustu sitede hemen giderdi ve hız konusunda mobil kısmını 25-35 bandından 50-60 bandına çekti.
En güzeli fatura kesip resmi bir iş yapıyor.
Gözünüz kapalı sitelerinizi teslim edebilirsiniz.

bircozumuvar

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
1
Xturk Puanı
3
Sen Kimsin?
Ben Onur. CSS, JS, PHP, Wordpress, Seo ve Linux Sistem/Sunucu yönetimi konularında bilgi ve deneyim sahibiyim.

Hangi Hizmetleri Veriyorsun?
An itibariyle website kurulumu/özelleştirme/hata ayıklama, seo, güvenlik optimizasyonu ve hız optimizasyonu hizmeti veriyorum.

Ne Yapıyorsun?
Websiteniz için profesyonel hız optimizasyonu hizmeti veriyorum. Google Pagespeed verilerine göre websitenizin masaüstü ve mobil puanını 90+ yapıyorum.

Ne Değişecek?
Tıkladığı anda açılan websitesini hangi kullanıcı sevmez ki? Hizmetim sonrasında kullanıcılar websitenizde uzun sayfa açılış sürelerini beklemek zorunda kalmayacak ve hızlı bir şekilde gezinebilecek.

Neden Seni Tercih Etmeliyim?
Referanslarım ve deneyimlerimin yanı sıra hizmetim kapsamında asla korsan eklenti veya dosya kullanmıyorum.
Hizmetimde belirttiğim değerlere ulaşamamam halinde iade garantisi veriyorum.
Şirketimden adınıza özel fatura oluşturuyorum.

Hız Optimizasyonu Hizmet Kapsamı

a) Cache/Minify/Combine Optimizasyonu

website önbelleği aktifleştirme (enable website cache)
tarayıcı önbelleğini aktifleştirme (browser cache)
html/css/js sıkıştırması (minify)
css/js birleştirme (combine css/js)
Js erteleme (defer js)
asenkron css yüklemesi (async css)
asenkron js yüklemesi (async js)
kritik oluşturma yolu optimizasyonu (critical rendering path optimization)
asenkron google fontları yüklemesi (async google fonts)
css http/2 push
js http/2 push
yorum satırlarını kaldırma (remove comment lines)
wordpress emojilerini kaldırma (remove wordpress emoji)
birleştirilmiş css/js önceliği (combined css/js priority)
sorgu dizilerini kaldırma (remove query strings)
kademeli görüntü yükleme (lazy load images)
kademeli iframe yükleme (lazy load iframes)

b) Resim Optimizasyonu
resimleri sıkıştırma (compress images)
webp dönüştürme (convert webp)

c) CDN Kurulumu/Optimizasyonu
cloudflare hesabı açma (create cloudflare account)
rocket loader aktifleştirme (enable rocket loader)
brotli aktifleştirme (enable brotli)
3 adet sayfa kuralı ekleme (add page rules)
otomatik sıkıştırma aktifleştirme (enable auto minify)

MUTLU MÜŞTERİLER

Sık Sorulan Sorular

Tabii ki. Yoğunluk nedeniyle teslim süresi olarak 3 gün belirledim. Ödeme yapıldıktan ve giriş bilgileri belirtildikten itibaren, maks. 3 gün sonra teslim ediyorum. Muhtemelen, 2.ci veya 3.cü gün çalışmaya başlıyorum. Çalışma ortalama 1 saat sürüyor eticaret siteleri, haber siteleri ve adsense reklamı barındıran siteler haricindeki sitelerde.

Konunun en altındaki paketlendirme ve istisnai ücretlendirme sistemimi inceleyerek hizmet ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eğer hosting/sunucu veya wordpress siteniz kaynaklı bir yapılandırma sorunu (hız optimizasyonu değil, diğer konularla ilgili) yoksa kolaylıkla hedeflerime ulaşabilirim. Eğer varsa, sorunu tespit edip sorunun detaylarını ve çözümünü içeren bir makale bağlantısı gönderirim.

Google Pagespeed'te puanın yükselmesi ile, fcp, lcp, etkileşim süresi ve hız indeksi değerlerinin iyileşmesi doğrusal orantıda ilerliyor. Bu yüzden çalışmalarımda öncelikli olarak Google Pagespeed verilerini baz alıyorum.

Not: Belirtilen referanslar yorumların içerisinde r10.net platformundaki hız optimizasyonu konumda bulunan yorumlar da mevcuttur.

WORDPRESS WEBSİTE HIZ OPTİMİZASYONU ÇALIŞMASI FİYATLANDIRMALARI
Çalışmalarımdaki tüm fiyatlara KDV ücreti (%18) dahildir.
ÖDEME YÖNTEMLERİ
Banka Havale/EFT
Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme (vade farkı ile)
Ön ödemeli kart/Banka Kartı/Kredi Kartı ile Peşin Ödeme
CepBank ile numaraya gönderme

E-Ticaret siteleri gibi komplike websiteleri, Adsense gibi üçüncü parti reklam bulunan ve benzeri websitelerinde hız optimizasyonu çalışmasının zorluğu ve çalışma süresi 2-3 katına artmaktadır. Bu sebepten dolayı E-Ticaret siteleri, haber siteleri, film/radyo/müzik siteleri ve üçüncü parti reklam (örnek: adsense)/uygulama barındıran siteler için görseldeki fiyatlandırmalar geçerli değildir.

E-Ticaret siteleri: Siteye bağlı değişkenlik gösterir. Özel mesaj aracılığıyla teklif alabilirsiniz.
Film/radyo/müzik siteleri: Paket ücreti + 150 TL
Üçüncü parti uygulama (örnek: döviz kurları, anlık burç sonuçları) barındıran siteler: Paket ücreti + 125 TL
Üçüncü parti reklam (örnek: adsense) barındıran siteler: Paket ücreti + 100 TL
Haber siteleri: Paket ücreti + 75 TL

GOOGLE GÜNCELLEMESİ İLE CLS DEĞERİ ÖNEMLİ BİR SEO KRİTERİ HALİNE GELDİ!

ÖZEL TEKLİF: CLS ODAKLI HIZ OPTİMİZASYONU ÇALIŞMASI

Wordpress websiteniz için CLS odaklı hız optimizasyonu çalışması yapabilirim. Referans websitesinin çalışma sonrası Google Pagespeed testlerinde çekilen ekran videosunu aşağıya ekledim.

CLS odaklı hız optimizasyonu çalışması: paket ücreti + 100 TL

KURUMSAL BİLGİLER
Ad Soyad: MAHMUT ONUR ÖZDEN
Vergi Kimlik No (VKN): 6820234590
Vergi Dairesi: DÜDEN (ANTALYA)
ONAY KODU: 3UP1MKIJJT

Kurumsal bilgiler bölümündeki bilgilerin ve şirketimin güncel durumunu https://ivd.gib.gov.tr adresinden sorgulayabilirsiniz.

bugra

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
1
Web sitesi
www.voza.net
Detaylı P.M alabilir miyim adetli çalışma yapacağım