• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Javascript URL Filtreleme

oxcakmak

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Katılım
4 May 2020
Mesajlar
23
Alınan Tepkiler
1
Xturk Puanı
3
Yaş
22
Konum
Kocaeli
Web sitesi
oxcakmak.com
Merhaba değerli dostlarım uzun bir aradan sonra tekrar selamlar, bu konumda js url filtreleme işlemi yapmanıza yarayan kod ile yapacağınız yazılımlarda işlemleriniz daha da kolaylaşacak. Aşağıdaki kodları sayfanıza eklemeniz yeterli olacaktır, kullanımı ise çok basittir.

URL Ekleme
Kod:
function insertParam(key, value, status) { key = encodeURIComponent(key); value = encodeURIComponent(value); var kvp = document.location.search.substr(1).split("&"); let i=0; for(; i<kvp.length; i++){ if (kvp[i].startsWith(key + "=")) { let pair = kvp[i].split("="); pair[1] = value; kvp[i] = pair.join("="); break; } } if(i >= kvp.length){ kvp[kvp.length] = [key,value].join("="); } let params = kvp.join("&"); if(status!=1){ document.location.search = params; }
}
Kodun Kullanımı
Kod:
insertParam("category", "outdoor", 0);
URL Kaldırma
Kod:
function removeParam(key, sourceURL, status) { var rtn = sourceURL.split("?")[0], param, params_arr = [], queryString = (sourceURL.indexOf("?") !== -1) ? sourceURL.split("?")[1] : ""; if (queryString !== "") { params_arr = queryString.split("&amp;"); for (var i = params_arr.length - 1; i &gt;= 0; i -= 1) { param = params_arr[i].split("=")[0]; if (param === key) { params_arr.splice(i, 1); } } if (params_arr.length) rtn = rtn + "?" + params_arr.join("&amp;"); } if(status!=1){ location.href = rtn; }
}
Kodun Kullanımı
Kod:
removeParam("category", location.href, 0);
Evet açıklama kısmı için ise ekleme kodunda eklenecek anahtarı ve değeri belirliyoruz. Kaldırma için kaldırılacak anahtar ve url adresi yazmanız gerekmektedir. Geçmiş (Şu an olan) tam adresi almak istiyorsanız location.href kullanabilirsiniz.

Burada yer alan status ise işlem sonrası yönlendirme yapıp yapmayacağınızı sağlar. Eğer bir buton üzerinden işlemi tamamlayacaksanız variable olarak atadığınız değişkene değeri atayıp yönlendirme yapabilirsiniz.

Bir daha ki blog yazılarım da göşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Github: https://github.com/oxcakmak/Javascript-Url-Parameter-Function
Kaynak: https://oxcakmak.com/blog/javascript-url-filtreleme
 
Google ads alanı