• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Kedi sahiplenmek istiyoruz

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Merhabalar,
Annemin çalıştığı yerdeki teyzenin kızında gri kedi var, şuan çekilmiş görsel olmadığı için internetten bulduğumu koyuyorum. Şuan ki yavruların tamamı sahiplenmiş sanırım süt kesildikten sonra tekrar doğum için hazır oluyomuş kediler bir sonraki seferde biz alıcaz.
timthumb.jpeg
Kedi sahibi olan var mı? bakımları zormu neler yapmalıyız, sabit bir mama önerisinde bulunabilirmisiniz? tuvalet eğitimlerini kolay yönden nasıl öğrettiniz? vakit geçirme adına neler yapılabilir.​

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Ek olarak evde iki tane muhabbet kuşlarımız var bu yönde alıştırma da neler yapabileceğimiz konusunda bilgilendirmelerinizi bekliyorum.

volkan 

Tamirci
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
90
Xturk Puanı
18
Web sitesi
www.instagram.com
Ek olarak evde iki tane muhabbet kuşlarımız var bu yönde alıştırma da neler yapabileceğimiz konusunda bilgilendirmelerinizi bekliyorum.
Kedi büyük ise kuşlara alışması zaman alabilir diye düşünüyorum. Ama küçük sahiplenirsen eğer ve henüz hareketli şeylere fazla odaklanmıyorsa kuşlarla birlikte dostça eğlenebilirler :unsure:

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Kedi büyük ise kuşlara alışması zaman alabilir diye düşünüyorum. Ama küçük sahiplenirsen eğer ve henüz hareketli şeylere fazla odaklanmıyorsa kuşlarla birlikte dostça eğlenebilirler :unsure:
Yeni doğmuş kediler , henüz şuankiler bile sütten kesilmemiş bunu düşünerekten sütten kesildiği an alıp geri kalan bakımlarını kendi halledene kadar biz yapmayı düşünüyoruz kuşlarımızın söylemediği şey yok babam geldiğinde hoş geldin der gibi :)
Annemin telefonunda videodan bir ekran görüntüsü bırakıyorum şöyle ;
2020-03-27 22-04-28 ekran görüntüsü.png

Buzzymedia 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
101
Xturk Puanı
43
Kedi bakımı için öncelikli olarak sevgi gerekli . Yetişme sürecinde her istediğini verip onu şımartmamanızı öneririm

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Kedi bakımı için öncelikli olarak sevgi gerekli . Yetişme sürecinde her istediğini verip onu şımartmamanızı öneririm
İnternette bir kaç şey okudum kedi oyuncakları yumak top gibi, bu tür şeyler iyi olur mu? Ciddi bir kedicik olsun ? ayrıca annesi çok şımarık büyümüş farkında olmadan can yakıyor

Hero 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
22
Xturk Puanı
8
Evde hayvan beslemek meşakatli iş ama muhabbet kuşlarından zaten biliyorsunuz, bir süre sonra çok alışıyor insan gerçekten arkadaş eş dost oluyor kar evlat gibi yetişiyorlar, eğitim verirken biraz otoriter davranırsan çok güzel bir arkadaşlığınız olur şimdiden bol şans.

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Sizin kediniz nasıl Volkan Bey? Yanlış hatırlamıyorsam sizde de çok tatlı bir kedi vardı :)

Aeacus

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
3
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyeyim, belki de bir insanın en çok yapması gereken bir şeyi yapmak üzeresiniz: Hayvan Sahiplenmek
Gerçekten yeni bir evlat gibi oluyor ve insan psikolojisine çok büyük artıları var. Benim tavsiyem her şeyden önce kullanacağınız mama maddi durumunuza göre kaliteli olsun. Tahılsız mamaları tercih edin, eğer tahılsızlar pahalı gelirse az tahıllı olanlara yönelin. Ucuz mama hem hayvanın sağlığı için hem de sonrasında oluşacak sağlık problemleri, tüy dökmesi vb. gibi sizin için kötü sonuçlar doğuracaktır. Kum tercihini de yapabiliyorsanız çam peletinden yapılan doğal kumlardan kullanın. Eğer o olmazsa kesinlikle tozsuz-kokusuz diye geçen kumlardan kullanın. Marka olarak mamada N&D önerebilirim tahılsız grubunda. Onun dışında Royal Canin, Felicia da iyidir. Kalite sıralamasına göre yazdım :) Kuru mamanın yanında haftada bir, iki haftada bir yaş mama da verirseniz güzel olacaktır. Multivitaminler,tabletler vesaire sizin tercihinize kalmış. Kumda da NaturalBastet diye bir satıcı vardı diye hatırlıyorum çam peletleri güzeldi. Eğer normal kum kullanacaksanız kokusuz ve tozsuz olması koşulu ile marka çokta fark etmiyor. Ben alışverişlerimde petlebi'yi kullanıyorum size de tavsiye ederim.
Tekrardan hayırlı olsun :)

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyeyim, belki de bir insanın en çok yapması gereken bir şeyi yapmak üzeresiniz: Hayvan Sahiplenmek
Gerçekten yeni bir evlat gibi oluyor ve insan psikolojisine çok büyük artıları var. Benim tavsiyem her şeyden önce kullanacağınız mama maddi durumunuza göre kaliteli olsun. Tahılsız mamaları tercih edin, eğer tahılsızlar pahalı gelirse az tahıllı olanlara yönelin. Ucuz mama hem hayvanın sağlığı için hem de sonrasında oluşacak sağlık problemleri, tüy dökmesi vb. gibi sizin için kötü sonuçlar doğuracaktır. Kum tercihini de yapabiliyorsanız çam peletinden yapılan doğal kumlardan kullanın. Eğer o olmazsa kesinlikle tozsuz-kokusuz diye geçen kumlardan kullanın. Marka olarak mamada N&D önerebilirim tahılsız grubunda. Onun dışında Royal Canin, Felicia da iyidir. Kalite sıralamasına göre yazdım :) Kuru mamanın yanında haftada bir, iki haftada bir yaş mama da verirseniz güzel olacaktır. Multivitaminler,tabletler vesaire sizin tercihinize kalmış. Kumda da NaturalBastet diye bir satıcı vardı diye hatırlıyorum çam peletleri güzeldi. Eğer normal kum kullanacaksanız kokusuz ve tozsuz olması koşulu ile marka çokta fark etmiyor. Ben alışverişlerimde petlebi'yi kullanıyorum size de tavsiye ederim.
Tekrardan hayırlı olsun :)
Önerileriniz ve düşünceniz için teşekkür ederim, mama konusunda ise sölediklerinizi not aldım unutmamak adına çok fazla tahılsız veya az tahılsız olduğu için en sağlıklısı bir veterinerden nokta atışı yapmasını isteyebilirim :)

Google ads alanı