• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

GÜNDEM Korona salgını nedeniyle neden evde kalmalıyız?

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Katılım
20 Mar 2020
Mesajlar
320
Alınan Tepkiler
111
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Merhaba,

Zannedersem hemen herkesin koronavirüs hakkında doğru-yanlış bir fikri vardır. Ben de bu konuda birkaç şey söyleyerek, paylaşmak istedim. Bir şeyi anlamakta yarar olduğunu düşünüyorum...

Gönül isterdi ki hiç bir şekilde ülkemizde vaka görünmesin, insanlar ölmesin fakat Sars CoV-2 (Novel Coronavirüs) artık birlikte yaşayacağımız bir virüstür. Epey zamandır hayatımızda olan coronavirus grubundan bir virüs olup, bundan sonra dünya var oldukça insanlarla birlikte yaşayacak olan bir virüs türüdür. Sadece ülkemizde değil, hiç bir yerde insanlar hayatlarını kaybetmesin, hem maddi hem manevi zararlar olmasın.

Almanya çıkıp "almanların yüzde 70-80'i enfekte olacak" dedi. Başka ülkeler hakeza daha kötü senaryolara hazır olun diye kendi vatandaşlarına açıklama yaptı. Neyin ne olduğunu bizim sağlıkçılarımız da, bilim adamlarımız da, siyasetçilerimiz de çok iyi bilmektedir. Sadece insanların panik olmasına neden olacak açıklamalardan uzak duruyorlar ve bence en doğrusunu yapıyorlar.

İnsanların sokağa çıkmaması için gerek hükümetin, gerek doktorların sürekli uyarmasının ardındaki neden hastanelerin yatak sayılarının ve elde bulunan solunum cihazlarının, tıbbi cihazların herkese yetmeyecek olmasıdır. Eğer İtalya, Fransa, İspanya, İran veya Amerika'da olduğu gibi rakamlar bu seviyelerde olsaydı ölüm oranları da çok daha fazla olacaktı. Amaç virüsün yayılma hızını yavaşlatmak, sağlıkçılara zaman kazandırmak, daha çok insanın hayatını kurtarmaktır.

Çünkü bu virüs direkt olarak solunum yoluna yapışarak, nefes almanızı engellemektedir. Böyle olunca da bir anda değil, yavaş yavaş boğularak öldürmektedir. Bunun da ne derece zor ve acı bir durum olduğunu zannedersem anlıyorsunuzdur.

O nedenle evde kalmak, dışarı çıkmamak, uzmanların uyarılarını dikkate almak çok önemlidir.

Umarım bir an önce aşısı bulunur, hayat hızlı bir şekilde normale döner...

Herkese hayırlı kazançlar, güneşli günler dilerim.
 

Buzzymedia 

Kıdemli Üye
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Katılım
25 Mar 2020
Mesajlar
364
Alınan Tepkiler
98
Xturk Puanı
28
Yaş
18
Sadece kendimiz için değil sevdiklerimiz içinde ihtiyaç dışı dışarıya çıkmamak lazım
 
SEO Kitabı
Google ads alanı