• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

GÜNDEM Kredi ve Kredi Kartı Borçlarında Erteleme

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
Merhabalar,

Üzerinden biraz zaman geçse de önemli bir konu olduğunu, çoğumuzu ilgilendirebileceğini ve forumda henüz konuşulmadığını görünce bu yeni bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim. COVİD 19 salgını nedeniyle ortaya çıkan ekonomik durgunluğun ve kaygıların giderilmesine yönelik tedbirler kapsamında; gerek tüzel kişilere ve gerekse de gerçek kişilere kredi/kredi kartı borçlarında erteleme yapabilme hakkı tanındı. Borç ertelemesi yapılabilecek bankalar arasında;

• Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk, Albaraka Türk Katılım Bankaları ile;
  • Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Eximbank, Şekerbank, TEB, Alternatif Bank, Odeabank ve Denizbank bulunuyor.
Bu bankaların kredi veya kredi kartı ürününü kullanan kişilere erteleme hakkı verilmiş durumda. Ancak bu otomatik olarak yapılmayacağı için ilgili kişilerin bankalara başvuruda bulunması gerekiyor.

Ayrıca belirtilmesi gereken bir diğer nokta; bu ertelemelerin herhangi bir bedel olmaksızın yapılamayacağı hususu. Dolayısıyla kredi ya da kredi kartı borcunuzu ertelemeyi düşünüyorsanız, bankanızla çalışmış olduğunuz faiz oranı / kar oranı üzerinden tekrar bir gecikme ödemesine maruz kalacaksınız. Ertelemeler ise şu aşamada Haziran ayının sonuna kadar yapılıyor.

Daha detaylı şekilde Kredi Borcu Erteleme konulu yazımda anlatmaya çalıştım, ilgilenenler göz atabilir.

Son düzenleme:

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Konut kredisi için dün bankadaydım birçok insan telefonla arayıp erteleme talebini iletiyor fakat yapı kredi bankası müşteri temsilcisi özellikle belirtti bu işlemlerde faiz uygulanacağı ve şuan netleşen bir oran olmadığını ifade ettiler durumunuz varsa ödeyin diyor açıkcası :)

Buzzymedia 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
101
Xturk Puanı
43
Doğru bir uygulama . Bu zamanda hep birlikte hareket etmeliyiz

mehmetonline 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
13
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.mehmetonline.com
Bir bedeli olduğu sürece buna erteleme denmez. Kelime oyunu yapıyorlar.

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
Konut kredisi için dün bankadaydım birçok insan telefonla arayıp erteleme talebini iletiyor fakat yapı kredi bankası müşteri temsilcisi özellikle belirtti bu işlemlerde faiz uygulanacağı ve şuan netleşen bir oran olmadığını ifade ettiler durumunuz varsa ödeyin diyor açıkcası :)
Evet, maalesef öyle. Ben bazı bankaları aradım. Uygulanacak faiz oranları; kredi ertelemeleri için kullanılan kredinin faiz oranı üzerinden, kredi kartı borçlarındaki ertelemelerde ise alışveriş faiz oranı üzerinden yapılacak. Tabii ki değişkenlik gösterebilir. Herkesin kendi bankası ile bu anlamda irtibata geçmesi daha doğru olur.

Google ads alanı