• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Siteme Saldırı Yapıldı ve Hızı Düştü

Alınan Tepkiler
1
Xturk Puanı
3
Merhaba arkadaşlar, tuyann.com siteme dün saldırı yapıldı ve 40k request vardı. Sitem aşırı derecede yavaşladı ve bu yavaşlık hala geçmedi.
2 gün öncesinde de hızlandırma yaptırmıştım. Şimdi hızda milim artma yok, ne yapmam gerekiyor?

totrakanlicom 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
31
Xturk Puanı
18
Web sitesi
totrakanli.com
Öncelikle hosting ile irtibat kurup konunun neresinde olduğunuzu görün.

Huuk

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
20
Xturk Puanı
8
Sitenize hala saldırı var gibi açılış çok yavaş

Alınan Tepkiler
1
Xturk Puanı
3
Sitenize hala saldırı var gibi açılış çok yavaş
aynen düzeltemedik işin ilginci saldırıdan önce cloudflare yapmıştık ben oradan şüpheliniyorum acaba olabilir mi oradan mı kaynaklı diye hiç kesilmiyor saldırı, dün akşam 8 den beri aralıksız devam ediyor

Mert 

Havagi
Yönetici
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
49
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.mertakbas.com.tr
aynen düzeltemedik işin ilginci saldırıdan önce cloudflare yapmıştık ben oradan şüpheliniyorum acaba olabilir mi oradan mı kaynaklı diye hiç kesilmiyor saldırı, dün akşam 8 den beri aralıksız devam ediyor
Cloudflare yapılandırması düzgün ise saldırıları engelleyecektir. IP loglarından saldırı kaynağını bulup engellemeniz mümkün. Aynı sunucuda bulunan diğer sitelerde problem var mı ?

Alınan Tepkiler
1
Xturk Puanı
3
Cloudflare yapılandırması düzgün ise saldırıları engelleyecektir. IP loglarından saldırı kaynağını bulup engellemeniz mümkün. Aynı sunucuda bulunan diğer sitelerde problem var mı ?
Saldırıları engellese bile yavaş yani siteye girmiyor bile. Yapılandırma düzgün mü tam bilgim yok. Kaynak falan da bulamadım, pek fazla hakim değilim sadece koruma açtık ve güvenlik kuralı vs oluşturuldu. 5 Saniye yönlendirmeliydi ancak siteye hiçbir şekilde girilmiyor yavaşlıktan

Cihan 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
23
Xturk Puanı
8
Yillarca ddos layer 7 ataklari yasamis biri olarak
1 paylaşımlı hosting kullanma
2 sitenin duruma göre ddos korumalı firmalara geç
3 şu an ufak da olsa msql arka planda sorgu geliyor sunucu ina cevap vermekle uğraştığı için kullanıcının isteklerine geç cevap veriyor o sebeple siten geç açılıyor

Google ads alanı