• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Tanıtım Filmi Hazırlama

Seriposoft 

Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
30
Xturk Puanı
18
Web sitesi
halilibrahimaykut.com
Bu https://xturk.com/konu/ilk-50-kisiye-seslendirme-ucretsiz.49/ konumda sizlere ücretsiz seslendirme yapacağım müjdesini vermiştim ve birçok arkadaş bu kampanyadan yararlanarak seslendirmesine kavuştu. fakat birsıkıntı doğdu :) seslendirme var ama video yok tanıtım filmi için büyük eksik :) peki nasıl yapabilirsiniz? bu makalede sizlere nasıl yapabileceğinizin tüyolarını vereceğim

Tanıtım Filmi Hazırlamak için Video Scribe
Hız çağında kimse reklamları broşürleri okumak istemiyor dersem bana katılır mısınız? Tabii ki katılırsınız. Kendinizden pay biçin. En son ne zaman elinize tutulan bir broşürü okudunuz? Ya da içerisi yazı dolu bir reklam ilginizi çekti. Hiçbir zaman. Eğer anlatılacak çok şeyiniz varsa kelime yoğunluğunuz tasarımınızı etkiliyorsa en güzel reklam yolu tabi ki tanıtım filmleridir.

Ben de sizlere bu yazımda SPARKOL'un sunduğu Video Scribe programını tanıtacağım. Ücretli bir program sunan sparkol bazı özelliklerini ise ücretsiz olarak vermektedir.

White Board Animation Mucidi Video Scribe

Tanıtım filmi hazırlama için Beyaz tahta video animasyonları her zaman popüler olmuştur. Görüntülerin gözünüzün önünde çizildiğini görürsünüz. Bu, simüle edilmiş durma hareketi, Infographics ve sınıf deneyiminin akıllı bir birleşimidir. Bu animasyonları oluşturmak için en popüler programlardan biri Sparkol tarafından geliştirilen Videoscribe'dir. Grafiklerin ve diğer araçların tam bir kütüphanesiyle birlikte gelir ve bir kişinin hızlı bir şekilde iyi bir beyaz tahta video animasyonunu bir araya getirmesine izin verir. Bu program, hazır kütüphanesinde bulunan görselleri kullanmanızı sağladığı gibi internetten bulduğunuz görselleri de kullanmanıza olanak sağlıyor. Hatta kendi algoritması ile fotoğrafları bile çizime dönüştürebilme imkanı sağlıyor. Aşağıda Videoscribe hakkında bilmeniz gereken üç önemli şeyi ana hatları ile vermiş olacağım.

1) Video Fikrinizi Bulun
İlk olarak bir video fikrine ihtiyacınız var. İçerik oluşturucuların bu soruyu “Yaratmak istediğimi mi yoksa diğer insanların izlemek istediklerini mi oluşturabilirim?” Diye bir soru sorar. Bu sorunun cevabı ilk adımdır. Bunu birkaç yöntemle yapabilirsiniz:
a) Viral videolara göz atın
Genelde viral videolar fikirlerimi bu şekilde bulurum. İlk olarak, yapmak istediğiniz tanıtım filmine benzeyen videoları bulmanız gerekir. Neler yapmışlar ve nasıl bir yol izlemişler görmeniz gerekir. Kafanız da bir fikir yoksa bu yol çok işinize yarayabilir.
Bundan sonra, en iyi videolarını not edin. Örneğin, emlakçılar için birçok video yaptım emlakçılar için nasıl videolar yapılmış. Emlakçılar daha çok neler için çalışmalar yapmış bir göz atın. Ve eklemeniz gerekenleri
b) Müşterileriniz ne istiyor?
Başka biri için animasyonlu bir video oluşturuyorsanız, video fikrinizi diğer videolardan almak yerine müşterinize ne istediklerini sormanız gerekir. Siz de bir freelancer çalışansanız biliyor olmanız gerekir ki :) en yaratıcı, en güzel, en kreatif iş müşterinin isteğidir. Dünyanın en güzel işini de yapsanız ona onun isteğinin dışında ise kötü bir iş çıkartmışsınız demektir. Bu sebeple, ön planda tutmanız gereken şey müşterinin isteğidir.
c) Harika bir video fikri düşünün
Başkasının formülünü başarıya ulaştırmak veya bir müşteriye ne istediğini sormak dışında düşündüğünüz harika bir fikirle bir video oluşturabilirsiniz. Harika bir örnek olarak, bir gün duşta hayatımı nasıl önceliklendirmek istediğimi düşünüyordum. Çoğu insan şu şeylerden birine odaklanır: Sağlık, Zenginlik, Sevgi veya Mutluluk. Duşta, bunlardan hiçbirine odaklanmamamız gerektiğini fark ettim, çünkü diğerlerinden uzaklaşacaktır. Aslında, odaklanmamız gereken şey bilgelik ve bilgidir. Bilgi sizi zenginleştirecek ve doğru eylemle sizi sağlıklı, çekici ve nihayetinde mutlu edecektir. Böylece, izleyicilerimle paylaşmak istediğim bu fikri aldım, basit bir taslak yazdım ve 8 saatten kısa bir sürede beyaz tahta videosuna dönüştürdüm. Harika bir youtube videosu oldu
2) Senaryo Yazmak
Size harika bir senaryo yazmak için çok basit bir formül vereceğim. Benim için 5 dakikalık bir video oluşturmak için yaklaşık 1000 kelimeye ihtiyacım olacak. Biraz daha hızlı veya biraz daha yavaş konuşabilirsiniz, ancak ortalama bir kişinin konuşma hızı dakikada 200 kelimedir (daha çok aşina olduğu kelimeler olduğunda). Örneğin, bu makale için şöyle görünen bir taslak oluşturdum:

• Giriş
  • Video fikirleri nasıl edinilir?
  • Senaryo nasıl yazılır?
  • Öyküleme
  • Sesinizi düzenleme
Temel bir taslağınız olduğunda, gerisini halletmek gerçekten kolaydır. Kesinlikle bir öyküleme yapmanız gerekir. Hikayeleri 2 ana nedenden dolayı kullanmanızı öneririm.
Bir, insanlar kesinlikle hikayeleri SEVİYOR. Etkileşim oranı daha yüksek, daha uzun bir süre izliyorlar… ve Videoscribe kullanarak bir hikayeyi canlandırmak çok kolay.
İkincisi, bir hikaye anlatıyorsanız 1000 kelime yazmak çok daha kolaydır.
İzleyicinin videoyu izledikten sonra ne yapmasını istiyorsunuz? Bir ürün satın almak mı? Bir hayır kurumuna bağış yapmak mı? Başka bir video izlemek mi? Videolarınızı net tutmanız, videonuzdan en iyi sonuçları almanıza yardımcı olur ve videoyu en sonunda değil, video boyunca belirtmeniz size yardımcı olur.
Ne kadar da anlatsak sizin için yazı ile bunu anlatmak zor olabilir, bu sebeple şu videoyu izlemenizi de tavsiye ederim.
Tanıtım filmi hazırlama konusu tabii ki bu program ile sınırlı değil. Sparkol size kısıtlı bir deneyim sunar. Kreatif bir tanıtım filmi hazırlama için biraz teknik bilgi edinmeli ve adobe programlarından yardım alabilirsiniz.

Son düzenleme:

vip 

WordPress Developer
Moderatör
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
109
Xturk Puanı
43
Yararlı bir içerik olmuş teşekkürler

Hero