• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Türkiye’nin İlk Yazılım Lisesi Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
6
Site Adı: Türkiye’nin İlk Yazılım Lisesi Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Site Adresi: https://mehmetrifatevyapteml.meb.k12.tr/

Site Açıklaması:
Türkiye’nin İlk Yazılım Lisesi Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, adını Evyap Holding kurucusu olan Mehmet Rıfat Evyap’tan almıştır. Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’nin ilk yazılım lisesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Microsoft ve IBM desteği ile birlikte zengin içerikleriyle yazılım eğitimleri vermektedir. Çağın dinamiklerine uygun, yeniliği takip eden yazılım eğitimleriyle birlikte öğrenciler yetiştirmektedir.

Türkiye’nin ilk yazılım lisesi olan Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencileri ön planda tutarak her zaman onların gelişimini destekleyen projelere imza atmıştır. Özellikle yazılım eğimini tamamlayan öğrenciler için; yurtdışında staj imkânı ve uluslararası akreditasyona sahip olma imkânı tanımaktadır. İngilizce eğitime önem veren Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bunun için İngilizce hazırlık eğitimi de sunmaktadır. Öğrencilerin ilk olarak İngilizce eğitim görmesini sağlayan bu lise, aynı zamanda proje tabanlı ve uygulamalı yazılım eğitimi vermektedir.

Okul olarak öğrencilerine ücretsiz dizüstü bilgisayar ve burs desteği vererek eğitim ve öğretim hayatlarına da katkı sağlamaktadır. Bunun yanında okulumuzda Acerpro Bilişim Teknolojileri şirketinin şubesi niteliğinde bir ofis bulunmaktadır. Zengin iş birliklerini barındıran ve faaliyet gösteren Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, aynı zamanda gerçek müşterilere de hizmetler sunmaktadır. Öğrencilerin aldığı proje tabanlı ve uygulamalı eğitimler bu hizmetlerle birlikte mezun olmadan deneyim kazanmalarını sağlamaktadır.

Kurumsallığın ön planda olduğu bu okul, öğrencilerine tecrübe kazandırırken aynı zamanda da iş hayatına erken adapte olmalarını sağlar. Eğitim ve öğretim hayatları devam eden öğrenciler; gelir elde ederek öğrendiklerini uygularken aynı zamanda da gelecekte de iş açısından deneyimli ve nitelikli olarak yetiştirilmektedir. Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ülkemizde yazılım alanında başarılı çalışmalara imza atarken, Yazılım Sanayicileri Derneğinin girişimleriyle beraber 20 okulda da uygulanması üzere örnek bir okul olmuştur. Bu okullarda uygulanacak çalışmalar, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenerek bir proje haline gelmiştir. Örnek çalışmalara imza atan okulumuz aynı zamanda da bu çalışma modelinin yayınlaşmasına ve istihdamın artmasına öncülük etmiştir.

Yurtdışında Staj ve Gelir İmkânı Sağlayan Okul
Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arçelik markasının destekleriyle birlikte yazılım sektörüne uygun eğitimler vermektedir. Öğrencilerin eğitim-öğretim hayatında ve geleceğinde de çeşitli imkânlar sunmaktadır. Özellikle mezun olan öğrencilerine istihdam sağlanmaktadır. Eğitim alan öğrencilerini her zaman takdir eden bu okul, onlara başarı bursu ve çeşitli hediyeler de vermektedir. Öğrenciler, yazılım eğitimi tamamladıktan sonra yurtdışında staj imkânı ile farklı tecrübeler de kazanmaktadır. Aynı zamanda yazılım eğitimleri alan öğrenciler, çeşitli profesyonel projelerde görev alabilir ve kendi gelirlerini sağlayabilirler.

Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’nin ilk yazılım lisesi olarak karşımıza çıkarken aynı zamanda da üreten bir okuldur. Yazılım eğitimleri alan öğrencilerine gelir desteği sağlayarak, genç yaşta kendi kazançlarını sağlamasına imkân vermektedir. Gerçek müşterilere hizmet vererek öğrencilerinin hem genç yaşta tecrübe kazanmasına hem de kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Uzman öğretmen kadrosu ile birlikte Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Microsof Imagine Academy, IBM SklillsBuild ile birlikte öğrencilerine çeşitli imkânlarla beraber, uluslararası geçerliliği olan sertifikalar sunmaktadır. Öğrencileri hem eğitim hayatında hem de sonrasında da destekleyen bu okul, 30 öğrenci kapasitesiyle karşımıza çıkmaktadır.

Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, giriş şartı olarak LGS puanı istemektedir. 4 yıl ortaöğretime ek olarak 1 yıllık hazırlık sınıfı ve haftada 4-6 saat arasında İngilizce eğitim vermektedir. İngilizce eğitimler, 4 yıl boyunca devam ederken proje tabanlı ve uygulamalı yazılım eğitimi de verilmektedir. Farklı uzmanlıkları bir arada bulunduran okulumuz, diğer okullara da örnek teşkil etmektedir.

Uluslararası Geçerliliğe Sahip Eğitimler ve Sertifikalar
Akredite olmuş yazılım lisesi ile birlikte eğitimini tamamlayan öğrenciler uluslararası akreditasyona sahip olacaklardır. Bu imkânla birlikte sadece yurt içinde değil yurt dışında da görev alma şansını yakalayacaklardır. Öğrenciler, proje tabanlı ve uygulamalı yazılım eğitimlerini tamamladıktan sonra İSO desteği ile birlikte istihdam önceliği kazanacaklardır. Öğrencilere tanınan yurtdışı imkânlarıyla birlikte farklı tecrübeler kazanmasına da olanak sağlamaktadır.

Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Yükseköğretim kurumlarında da eğitimine devam etmektedir. Öğrenci ve öğretmen eğitimlerini destekleyici bu kurumlar, aynı zamanda yazılım ve İngilizce eğitimlerinin de devam etmesini sağlamaktadır. Yazılım eğitimini tamamlayan öğrenciler, yurt içinde bu kurumlar sayesinde öğrendiklerini daha fazla geliştirme imkânı yakalamaktadır. Akredite olmuş yazılım lisesi ile beraber uluslararası geçerliliğe sahip yazılım ve İngilizce sertifikalarıyla beraber yurt dışında da eğitimlerine devam edebilirler. Türkiye’nin ilk yazılım lisesi olan Mehmet Rıfat Evyap Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, birçok imkânı bir arada bulundurmakla beraber çeşitli okullara da örnek oluşturur.

mehmetrifatevyapteml.meb.k12.tr

Google ads alanı