• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Arin

Makale Hizmetleri
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
3
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.arinarslan.com
Herkese merhaba, bu kategoriyi uygun gördüm fakat yanlış yerdeyse taşınabilir. -Moderatörler uygun görürse lütfen sabitlensin :) -
Sık sık ülkenin en kuzeyinden en güneyine doğru seyahat ediyorum. Otobüsle 16 saati aşmasının yanı sıra, çok fazla yorgunluk yaşıyorum. Uçak bileti de bildiğiniz gibi genellikle yüksek fiyatlarda. Kısa süre önce keşfettiğim bir yöntemi sizlerle de paylaşmak istedim. Faydalı olursa, ne mutlu bana.

Uçak biletleri, her ülkede farklı fiyatlarda satılıyor.Bunu örnek olarak anlatacağım.

16 Ocak 2020 tarihinde Adana - İstanbul uçak bileti alacağımızı varsayalım.
Güncel olarak pegasusun internet sitesinde şuanda 158 TL (08:15)

Ucuz bilet alabilmek için sıklıkla kullanılan jetcost.com sitesini kullanacağız. Öncelikle site hakkında birkaç bilgi vereyim; bu site birden fazla para birimi ve ülke seçeneği ile bilet satışı yapmaktadır. Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımdan ülke tercihi yaparak yeniden sorgulama yapabilir, en ucuz uçuşları not alabilirsiniz. Yeniden Adana - istanbul biletine dönecek olursak;
Ben tüm ülkeleri denedim, en ucuz uçak bileti, İspanya üzerinden satın alınıyor şuanlık. Unutmayın bilet fiyatları çok değişken,bugün ispanya en ucuz olurken; yarın şili çok daha ucuz olabilir. Bu nedenle bilet alırken hepsini teker teker denemenizi öneririm. Aynı zamanda bazı ülkelerde $ işareti olsa bile, o ülkenin resmi para birimi olarak hesaplayın. Örneğin Şili üzerinden kontrol ettiğinizde $ 32.200 gibi bir ücret görünecektir. Bu parayı 32200 Şili Pezosu olarak hesaplayın.

Sorgulamamıza geri dönmek gerekirse;
16 Ocak 2020 Tarihli Adana - İstanbul uçuşunu en ucuz İspanya seçeneği ile 12 Euro ücrete buldum bu da 78 TL'ye Tekabul ediyor. Yani, yalnızca bir site değişikliği ile 80 Lira Kârdayız. neredeyse Türkiye'den alacağınız tek bir bilet fiyatına; site üzerinden gidiş dönüş bileti satın alabilirsiniz.

Detaylar için bir video bırakıyorum, izleyip mantığı ve sistemi daha iyi anlayabilirsiniz.

Edit: Daha önce farklı bir forumda paylaşmıştım, tarihler eski olsa da yöntem günceldir. Karantina ve engel sonrasında işinize yarayacaktır.

enes 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
55
Xturk Puanı
28
Web sitesi
atalaymedia.com
Teşekkürler, faydalı bilginizi forum ile paylaştığınız için. İnşallah virüs geçtikten sonra deneyebiliriz.

Buzzymedia 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
101
Xturk Puanı
43
Uçuşlar iptal sanırım bir süre için

superman

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
15
Xturk Puanı
8
bu tarz konuları seviyorum ve güncel fırsatlar gibi kategorilerde yayınlanmasını doğru buluyorum

Alınan Tepkiler
4
Xturk Puanı
3
Güzel tespit etmişsiniz, tebrikler bilet alarak hiç uçuş gerçekleştirdiniz mi peki

Google ads alanı