• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Yeniyi öğrenirken eskiyi unutuyorum

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Merhabalar,
Yaşım 21, lise 2 ye kadar zar zor geldim ve sonrasını göremedim. Çünkü bildiklerimden daha fazlasını öğrenmeye çalıştıkça hep eskiyi unuttum, tazeledim ama fayda etmedi, bir tc kimlik numarasını veye telefon numarasını bile bir kere görsem aylar yıllarca çıkmaz aklımdan ama yazılım şeylere gelince gerçekten çok zorlanıyorum.

2 gün peş peşe wordpress'te aynı hatayı alıp aynı çözüm yolu ile çözdüm ama şimdi gelelim hatırlamıyorum, bunun için tedavide gördüm ama doktorların bir problem olmadığını ve sürekli kitap okumamı istediler, ama farklı kitaplar değil bir kitabı defalarca, inşaatta çalışrıken binlerce odanın elektrik eksiğini bir yere yazmadan aklımda tutabilen biriydim, ama bilgisayarla haşır neşir olduktan sonra beynim durdu resmen.
Bir meslek istiyorum örneğin php yazılım, gördüğümden hiç birşey anlamıyorum biri anlatıyor sadece ama bir fark yok bende, normalde ben gördüğümü daha çok ezberleyebiliyorum, kimisinde de duyduğunu.
Birde artık yaş ilerledikçe sorumluluk kafada ki tilki sayısı felen artınca insan hangi biriyle uğraşacağını şaşırıyo eskinin yerini yeni yenin yerini kısmen eskiler alıyor.
Benim gerçekten merak ettiğim şey bunu bir ben mi yaşıyorum? Googlede araştırdım millet dalgaya almış ama son 1 aydır bu durum bende ciddileşti, sağlık konusundan problem yok içiniz rahat olsun sadece bu alışkanlık veya başka birşey sanırsam.

superman

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
15
Xturk Puanı
8
herkes aynı, değilim diyen yalan söyler

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Uzmanı değilim konunun fakat araştırmalarım, çevremden edindiğim izlenimler ve bizzat yaşadıklarım bana gösterdi ki; İçinde yaşadığımız zaman dilimi ve her şeye ulaşmanın kolay olduğu global dünyada sürekli işleyen beyinlerimizin filmler/diziler, tv programları, sosyal medya, her şeye anında ulaşılabildiği telefon kullanımının yaygınlaşması ve onların bize dayattığı, gözümüzün içine soktuğu bilgiler/materyaller nedeniyle maalesef 7 milyarı aşkın dünyanın büyük çoğunluğu aynı dertten muzdaripttir.

Şahsen çocuğumu ne kadar TV ve telefondan uzak tutmaya çalışsam da bir noktaya kadar başarılı olabilsem de tamamen uzak tutmam mümkün olmuyor. Çocuğunuzu bugün uzak tutsanız bile yarın okula gönderdiğinizde arkadaş çevresinden etkileneceğinden dolayı bunun önüne kolay kolay geçemeyeceğim. Yani bırakın çocuğu, kendimi bile frenleyemiyorum çoğu zaman. Özellikle Netflix, Hulu ve Youtube'ın her şeyi yüksek kalitede size sunuyor olması "aman beee. bir kereden ne çıkar" mantığına sizi sokuyor ve geceyi film izlerken kapatıp, güne izlemiş olduğunuz film/dizi içindeki materyallerin beyninizde işlenmiş haliyle uyanıyorsunuz.

Sözü uzatmanın manası yok diye düşünüyorum. Hakeza sizdeki durum herkeste olan bir sorun olup, belki biraz ara vermekle uzaklaşılabileceğini düşünmekteyim. Kitap okumak, TV'den uzak durmak, telefona mesafe koymak, bilgisayarla günlük birkaç saat dışında uğraşmamak atılacak adımlardan birkaç tanesi olabilir.

Şahsen yapabilir miyim? HAYIR. Çalışmam, para kazanmam gerekiyor. :)

Buzzymedia 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
101
Xturk Puanı
43
2 okumada 1 A4 kağıdı yazıyı ezberleyen insanım. Sonrasında hepsi uçup gidiyor ... Yapabileceğimiz bir şey yok sanırım

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Uzmanı değilim konunun fakat araştırmalarım, çevremden edindiğim izlenimler ve bizzat yaşadıklarım bana gösterdi ki; İçinde yaşadığımız zaman dilimi ve her şeye ulaşmanın kolay olduğu global dünyada sürekli işleyen beyinlerimizin filmler/diziler, tv programları, sosyal medya, her şeye anında ulaşılabildiği telefon kullanımının yaygınlaşması ve onların bize dayattığı, gözümüzün içine soktuğu bilgiler/materyaller nedeniyle maalesef 7 milyarı aşkın dünyanın büyük çoğunluğu aynı dertten muzdaripttir.

Şahsen çocuğumu ne kadar TV ve telefondan uzak tutmaya çalışsam da bir noktaya kadar başarılı olabilsem de tamamen uzak tutmam mümkün olmuyor. Çocuğunuzu bugün uzak tutsanız bile yarın okula gönderdiğinizde arkadaş çevresinden etkileneceğinden dolayı bunun önüne kolay kolay geçemeyeceğim. Yani bırakın çocuğu, kendimi bile frenleyemiyorum çoğu zaman. Özellikle Netflix, Hulu ve Youtube'ın her şeyi yüksek kalitede size sunuyor olması "aman beee. bir kereden ne çıkar" mantığına sizi sokuyor ve geceyi film izlerken kapatıp, güne izlemiş olduğunuz film/dizi içindeki materyallerin beyninizde işlenmiş haliyle uyanıyorsunuz.

Sözü uzatmanın manası yok diye düşünüyorum. Hakeza sizdeki durum herkeste olan bir sorun olup, belki biraz ara vermekle uzaklaşılabileceğini düşünmekteyim. Kitap okumak, TV'den uzak durmak, telefona mesafe koymak, bilgisayarla günlük birkaç saat dışında uğraşmamak atılacak adımlardan birkaç tanesi olabilir.

Şahsen yapabilir miyim? HAYIR. Çalışmam, para kazanmam gerekiyor. :)
Vaktinizi ayırıp bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim, dünyayı ayakta tutan teknoloji ama insan oğlunu bitirende teknoloji olucak sanırım.

2 okumada 1 A4 kağıdı yazıyı ezberleyen insanım. Sonrasında hepsi uçup gidiyor ... Yapabileceğimiz bir şey yok sanırım
Dostum şimdi aileyi, evlenincede hanımı unutmayak sonumuz gelene kadar yeter o bize ya :D

Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
B12 takviyesi balık vs tüketebilirsin. İyot eksikliği görüldüğü durumlar da da İQ puanında düşüşler olabilir. İyotlu tuz kullanmanı öneririm.

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
B12 takviyesi balık vs tüketebilirsin. İyot eksikliği görüldüğü durumlar da da İQ puanında düşüşler olabilir. İyotlu tuz kullanmanı öneririm.
Avuç içlerim felende terliyor son 1-2 haftadır b12 diyince geldi aklıma vitamin eksikliği olabilir diye düşündüm şuan

Google ads alanı