• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Anahtar kelime tamam ama sonrası ne?

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
1
SEO'nun aslında zincirleme bir reaksiyon olduğunu biliyoruz.
- Backlink
- Tanıtım Yazısı
- Anahtar Kelime vs vs vs
tümünün SEO'da yükselmek için farklı işlere yaradığı ortada. Fakat ben Anahtar Kelime olayına takılmış durumdayım.
Tamam kelimelerimizi bulduk e ondan sonrası ne oluyor.
Nereye giriyor bu kelimeler?
Tanıtım yazısında mı olmalı? Öyleyse bot onun anahtar kelime olduğunu nasıl anlıyor? Yani bold, linkli veya çok kez kullanılınca mı değere biniyor? Tanıtım yazısının sitedeki diğer yazılardan farkı ne oluyor? Linkle gidişi mi?
Açıkçası Anahtar Kelime sözlük anlamı veya nasıl bulunacağı konusunda çok fazla bilgi var ama sonrasını ben anlamadım.

Burakabi

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
Anahtar kelime'yi işin merkezi olarak düşün. Anahtar kelimeyi her yerde kullanman gerekiyor. İç seo'da; h1-h2 etiketleri arasında, blog yazılarında, link ve sayfa linkleri uzantılarında, bağlantılar oluştururken en fazla kullanılan bağlantılarda. Dış seo'da; bağlantı verilen kelimelerde, tanıtım yazılarımda, footer linklerinde. Kısacası anahtar kelimeyi belirlemek en kolayı.

Örnek vermek gerekirse; Anahtar kelime: "patates soyacağı" olsun.

- Web sitenizin sayfalarında, özellikle anasayfasında h1-h2 etiketleriyle "patates soyacağı" geçmeli. Hatta long-tail keyword olarak düşünerek; "patates soyacağı nasıl kullanılır" şeklinde de kullanılmalı.
- Web sitenizde; www.example.com/patates-soyacağı/ şeklinde bağlantı eklenmeli,
- Blog yazılarınızın içerisinde mutlaka "patates soyacağı" kelimesini ve türevlerini içeren yazılar bulunmalı,
-
Kod:
<a href="www.example.com/patates-soyacağı">Patates soyacağı</a>
şeklinde dış seo bağlantılarında kullanılmalı.
gibi
gibi
gibi...

Google ads alanı