• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

GÜNDEM 'Beni bu virüs öldürmez, sizin düzeniniz öldürür' diyen şoför gözaltında

Burak 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
56
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.xturk.com
Hükümetin koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı önlemleri çektiği bir video ile eleştiren ve 'Beni virüs değil sizin bu düzeniniz öldürür' diyen TIR şoförü Malik Baran Yılmaz'ın gözaltına alındığı öne sürüldü.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele etmeye çalışan Türkiye'de 7 binin üzerinde vaka olduğu ve 102 kişinin de hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Bir süredir alınan tedbitrler kapsamında çoğu etkinlik, toplantı ve organizassyon iptal edilmişti. Ayrıca okullar başta olmak üzere insanların toplu bulunduğu pek çok alana da kısıtlama getirilmişti. Alınan önlemleri eleştiren ve evde kal çağrısına karşı çıkan TIR şoförü Malik Baran Yılmaz'ın gözaltına alındığı iddia edildi.

"Beni sizin bu düzeniniz öldürür"

TELE 1'in haberine göre yayınladığı videoda alınan tedbirleri eleştiren Yılmaz “Emekli, memur ve zengin değilim. İşçiyim, TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Ha senin lafınla açlıktan ölmüşüm, ha virüsten ölmüşüm. Ama beni bu virüs öldürmez, beni senin bu düzenin öldürür.” ifadelerini kullandı.

Video -> https://www.gazetedamga.com.tr/beni-sizin-bu-duzeniniz-oldurur-video,992.html

dogru 

Developer
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
20
Xturk Puanı
8
Sözlerine tam olarak katilmasamda haklı bir isyan olduğunu düşünüyorum.
Benim veya çevreden pek çok kimsenin işleri inanılmaz derecede düştü birde yövmiye usulü çalışan işçiler var onlar evlerine hiç bir şey goturemiyor devletin bir şekilde vatandaşlara destek çıkması gerekiyor

Buzzymedia 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
101
Xturk Puanı
43
İzlemiştim videoyu küçükte olsa haklılık payı vardı . Allah devletimizin , milletimizin yardımcısı olsun

Google ads alanı