• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Godady Oto Kayıt Hk

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Merhaba arkadaşlar.
Godady üzerinden 3 gün önce panelde olan bir domainin süresini uzatmıştım kredi kartıyla.Panelde başka domainlerde mevcut tabiki.
Neyse dün sabah 11 gibi kartımla 60 küsür liralık bir int alışverişi yapdım.
1 saat sonra felan yanılmıyorsam bankadan kullanılabilir limitiniz 250 tl nin altına düşmüştür diye uyarı geldi haliyle bende sabah yaptıgım 60 liralık alışverişden kaynaklı oldugunu düşündüm işkillendim ama işlerim vardı bakamadım.
Bugun kart harcamalarını kontrol ettiğimde zatı muhterem godady efendiler panelde oto yenileme açık oldugu için sessiz sedasız yenilemiş ve 200 tl kartımdan almış.
Hiçbir sms uyarı gelmedi bu arada.
Hemen aradım tabi iptal ettirdim ve vergiler hariç 170 liranın iade edileceğini ifade ettiler 30 lira kaldı anlıyacağınız
Ben böyle bir hataya düştüm siz düşmeyin ayrıca panele kart eklediğinizde silemiyorsunuz asla kredi kartıyla değil sanal kart ile işlem yapmanızı öneririm ayrıca panelden oto yenilemeleride kapatmayı unutmayınız.

Necat 

Yönetici
Moderatör
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
59
Xturk Puanı
28
oto yenileme açık oldugu için sessiz sedasız yenilemiş ve 200 tl kartımdan almış.
Cevabı kendiniz vermişsiniz aslında, ortada yanlış bir durum yok. Domain satın alırken ve daha sonrasında otomatik yenilemeyi açıp açmamak sizin elinizde olan bir şey. Eğer otomatik yenileme açıksa bunun manası "ben sana bu yetkiyi verdim, kart numaram da bu" deyip domain süresi dolduğunda benim yerime yenilemeyi sen otomatik olarak yap Godaddy kardeş demektir. Otomatik bir sistemde nasıl bir onay alınmasını bekliyorsunuz? Zaten açık bırakarak yetkiyi vermiş oldunuz. Ayrıca Godaddy, domain süresi bitmeden kayıtlı mail adresine uyarı mailleri gönderiyor ve gönderdiği mailde de otomatik yenilemeden bahsediyor.

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Birinci husus sisteme kayıt oldukdan sonra sistem üzerinde hiçbir işlem yapmadığım için ve otomatik yenileme kısmıyla alakalı herhangi bir şeçenek şeçmediğim için haklı oldugumu dusunuyorum.Domainlere otomatik yenilemeyi kendim açsam kabul ederim ama kendim aktifleştirmedim kayıt oldugumda transfer ile gelen domainlerdi hepsi ve ben panelden sadece dns değişikliği yapmıştım. Yukarıda belirttiğim gibi kendi rızamla 1 adet domainin süresini uzattım ve kartımı sisteme kaydetmişler 2 gun sonra ise başka bir domain için otomatik yenileme yapmışlar durum bundan ibaret.Oradaki kayıtlı maili hergün kontrol etmiyorum açıkcası.velhasıl kelam böyle bir mevzu ile karşılaştık kısmen çözüldü sayılır.

Necat 

Yönetici
Moderatör
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
59
Xturk Puanı
28
Birinci husus sisteme kayıt oldukdan sonra sistem üzerinde hiçbir işlem yapmadığım için ve otomatik yenileme kısmıyla alakalı herhangi bir şeçenek şeçmediğim için haklı oldugumu dusunuyorum.Domainlere otomatik yenilemeyi kendim açsam kabul ederim ama kendim aktifleştirmedim kayıt oldugumda transfer ile gelen domainlerdi hepsi ve ben panelden sadece dns değişikliği yapmıştım. Yukarıda belirttiğim gibi kendi rızamla 1 adet domainin süresini uzattım ve kartımı sisteme kaydetmişler 2 gun sonra ise başka bir domain için otomatik yenileme yapmışlar durum bundan ibaret.Oradaki kayıtlı maili hergün kontrol etmiyorum açıkcası.velhasıl kelam böyle bir mevzu ile karşılaştık kısmen çözüldü sayılır.
Hocam genelde domain firmaları otomatik yenile seçeneğini açık tutmak ister ki bu bir satış tekniğidir, fakat transferle geldiği için sanırım siz gözden kaçırdınız ayarlara dikkat etmediniz ve kapatmadınız. Diğer yandan da maili kontrol etmediğinizi söylemişsiniz. Farz edin ki çok önemli bir projeniz var ve otomatik yenileme seçeneği aktif ama sizin onayınız olmadan yenileyemiyorlar. Fakat siz maile girmiyorsunuz ve yenileme onayı veremeyeceksiniz. Bu durumda ya geç fark edip ceza ödeyeceksiniz ya da domaini kaybedeceksiniz. Sonra yine firmayı suçlayacaksınız hatta dava açacaksınız. Yukarıda anlatmak istediğim buydu

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Hocam genelde domain firmaları otomatik yenile seçeneğini açık tutmak ister ki bu bir satış tekniğidir, fakat transferle geldiği için sanırım siz gözden kaçırdınız ayarlara dikkat etmediniz ve kapatmadınız. Diğer yandan da maili kontrol etmediğinizi söylemişsiniz. Farz edin ki çok önemli bir projeniz var ve otomatik yenileme seçeneği aktif ama sizin onayınız olmadan yenileyemiyorlar. Fakat siz maile girmiyorsunuz ve yenileme onayı veremeyeceksiniz. Bu durumda ya geç fark edip ceza ödeyeceksiniz ya da domaini kaybedeceksiniz. Sonra yine firmayı suçlayacaksınız hatta dava açacaksınız. Yukarıda anlatmak istediğim buydu
Anladım hocam haklısınız bi açıdan. paneldeki domainleri kendi adıma değilde başkası adına tuttuğumdan dolayı aslında bana ait olmayan domainlerdi sıkıntı burada zaten. Şimdi transferlerini yapıp kurtulacagım zaten. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Google ads alanı