• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Google Adsense Sektör Tavsiyesi

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Merhabalar,
Bir süredir araştırıyorum yalnız, mantıklı ve yararlı bir konu bulamadım, çok uğraş sonucuda olsa facebook ve youtubede gördüğüm konularda olsun yorumlarda olsun 4-5k kazanıyorum diyen kişiler var, merak ediyorum doğrusu!

Sektöre hem yeni başlama adına hemde kendimi geliştirme ve ayrı olarak adıma değerli bir içerik paylaşımı yapabileceğim bir sektör arıyorum.
Sizlerin önerebileceği, tecrübelerinize dayanarak sektör önerileriniz nedir acaba?
Heveslendiğin severek yapabileceğin gibi yorumlara şuan kapalıyım maalesef, yanlış anlamayın. Sıfırdan başlayacağım yani her işin başı güzeldir, sevdirir kendini :) Yabancı sektör olması benim için ek avantajdır.

webemre 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
11
Xturk Puanı
8
Web sitesi
www.megazete.com
Takipteyim

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Merhabalar,

Türkçe sitede bu paraları kazanmak için çok fazla organik ziyaretçi almanız gerekir. Bunun için de teknoloji haber siteleri veya genel bir haber siteleri uygundur. Onun haricinde çok yüksek miktar kazanan kişiler '' niche '' sektörler kullanmaktadır. Bu niche sektörlerin siteleri yabancı dilde olmaktadır. Niche kelimede ilk sayfaya gelenler genellikle çok fazla para kazanır. Türkiye ile ne farkı var derseniz, Yabancı reklamverenler daha fazla para verdiği için tıklama başına ücret Türkiye'den daha fazla olmaktadır. Bu arada yabancı site oluşturup sosyal medyadan hit çekip tıklama almaya çalışmayıni çünkü alınan tıklamalar organik değil sosyal medya olacaktır. Sosyal medya hitlerinde kullanıcı kelimeden gelmediği için niche kelimenin reklamına tıklamaz ve düşük bir ücret alırsınız.

Google ads alanı