• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Kültür Üniversitesi Zam Kararı Hakkında

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
16
İstanbul Kültür Üniversitesi'nin 2024-2025 öğretim yılı için açıkladığı yenileme ve kayıt ücretlerini öğrendiğimizde büyük bir şok yaşadık. Son yıllarda zaten ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçerken, üniversite yönetiminin aldığı bu karar, öğrenciler olarak bizi derinden etkilemektedir.

Geçtiğimiz yıllarda alışık olduğumuz ücretlerle kıyaslandığında, bu yılın ücretlerindeki artışın neredeyse iki katı olduğunu görmek oldukça şaşırtıcıdır. Örneğin, bir önceki yıl mühendislik fakültesindeki yıllık eğitim ücreti 205 bin TL iken, bu yıl için bu rakamın 440 bin TL'ye yükselmiş olması, durumun ciddiyetini açıkça ortaya koymaktadır.

Bu artışın öğrenciler üzerindeki etkisi büyük olacaktır. Zira birçok öğrenci ve aile, zaten zorlu ekonomik koşullar altında eğitim masraflarını karşılamaya çalışmaktadır. Bu ani ve büyük zam, birçok öğrencinin eğitimine devam etme imkanlarını ciddi şekilde sınırlayabilir.

Google ads alanı