• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Pinterest ile Adsense üzerinden para kazanmak isteyenlere tavsiyeler

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Merhaba arkadaşlar,

Burada paylaştığım bilgiler tamamen tavsiye olup, yapıp yapmamak size kalmıştır. Birkaç ayımı tamamen Pinterest üzerinden hit çekerek, Adsense ile gelir elde etmeye çalışan biri olarak tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

Öncelikle ilk ay birkaç bin TL gelir elde etseniz bile ikinci ayda banlanma ihtimaliniz yüzde 90'ın üzerindedir. Toplamda 4 adet adsense hesabı banlatmış biri olarak söylüyorum :) Adsense ile kazandığım paraları masraflara harcadım, sıfır elde var sıfır.

O zamana kadar kiraladığınız sunuculara ödeyeceğiniz paralar, artan hitler nedeniyle taşınması gereken sunucular ve onların optimize edilmesi vs.. gününüzün büyük çoğunluğu bunları düzeltip, siteleri elden geçirmekle geçiyor. Toplamda 6 sunucu değiştirdim ve onlarca özel ip banlattım.

Pinterest ile bir alan adı ve 20-30 alt alan adı açarak, her şey bitti düşüncesine kapılmayınız çünkü sürekli olarak kelimeleri güncellemek, banlanmış olan sitelerin olup olmadığını kontrol etmek ve yeni alt alan adları açmak gerekiyor. Toplamda 5 alan adımı çöpe attım.

Diyelim ki sistemi oturttunuz ve yedek Adsense hesapları ve yedek siteler ile çalışmalarınızı sürdürdünüz, Pinterest sektörü Rusların ve Hindistanlıların elinde olduğundan birkaç haftada bir reklam botları dolaşarak sitelerdeki reklamlara geçersiz tıklama yaptırıyorlar ve bu da Adsense hesaplarınızın banlanmasına neden oluyor. Yani her halükarda Adsense'den ban yiyorsunuz.

Bir de işin manevi boyutu var ki ilk başladığım zamanlarda bunu düşünememiş ve direkt dalmıştım. Yaptığım şeyin yanlış olduğunu anladığımda zaten işi çoktan bırakmıştım. Yani sözün özü mantıklı bir iş değil ve büyük riskler almanız gerekiyor.

Bundan sonrası size kalmıştır. Dilerseniz yaparsınız yahut normal şekilde sitelerinize içerik girerek, güzel projeler geliştirerek, kullanıcı etkileşimini arttırarak Adsense veya diğer reklam firmaları ile gelirler elde edersiniz. Sizler de lütfen görüşlerinizi paylaşınız. Yanlış düşünüyor olabilirim.

İyi günler.

Cihan 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
23
Xturk Puanı
8
Merhaba arkadaşlar,

Burada paylaştığım bilgiler tamamen tavsiye olup, yapıp yapmamak size kalmıştır. Birkaç ayımı tamamen Pinterest üzerinden hit çekerek, Adsense ile gelir elde etmeye çalışan biri olarak tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

Öncelikle ilk ay birkaç bin TL gelir elde etseniz bile ikinci ayda banlanma ihtimaliniz yüzde 90'ın üzerindedir. Toplamda 4 adet adsense hesabı banlatmış biri olarak söylüyorum :) Adsense ile kazandığım paraları masraflara harcadım, sıfır elde var sıfır.

O zamana kadar kiraladığınız sunuculara ödeyeceğiniz paralar, artan hitler nedeniyle taşınması gereken sunucular ve onların optimize edilmesi vs.. gününüzün büyük çoğunluğu bunları düzeltip, siteleri elden geçirmekle geçiyor. Toplamda 6 sunucu değiştirdim ve onlarca özel ip banlattım.

Pinterest ile bir alan adı ve 20-30 alt alan adı açarak, her şey bitti düşüncesine kapılmayınız çünkü sürekli olarak kelimeleri güncellemek, banlanmış olan sitelerin olup olmadığını kontrol etmek ve yeni alt alan adları açmak gerekiyor. Toplamda 5 alan adımı çöpe attım.

Diyelim ki sistemi oturttunuz ve yedek Adsense hesapları ve yedek siteler ile çalışmalarınızı sürdürdünüz, Pinterest sektörü Rusların ve Hindistanlıların elinde olduğundan birkaç haftada bir reklam botları dolaşarak sitelerdeki reklamlara geçersiz tıklama yaptırıyorlar ve bu da Adsense hesaplarınızın banlanmasına neden oluyor. Yani her halükarda Adsense'den ban yiyorsunuz.

Bir de işin manevi boyutu var ki ilk başladığım zamanlarda bunu düşünememiş ve direkt dalmıştım. Yaptığım şeyin yanlış olduğunu anladığımda zaten işi çoktan bırakmıştım. Yani sözün özü mantıklı bir iş değil ve büyük riskler almanız gerekiyor.

Bundan sonrası size kalmıştır. Dilerseniz yaparsınız yahut normal şekilde sitelerinize içerik girerek, güzel projeler geliştirerek, kullanıcı etkileşimini arttırarak Adsense veya diğer reklam firmaları ile gelirler elde edersiniz. Sizler de lütfen görüşlerinizi paylaşınız. Yanlış düşünüyor olabilirim.

İyi günler.
Şimdi reddit popüler oldugunu duyuyorum. Zamaninda millet pintopin deniyi para kaldırdı..
Şimdi Pinteres sanal botu adsense reklamının banlanmasina neden oluyor. Şimdiki trend reddit diyorlar tabi Pinteres kadar gelir olmadığını paylaşan da yok değil..

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Merhaba,
Forumda bir arkadaş ile görüşmüştük ama bunun haksız kazanç olduğunu belirtti, ama tek domain ile yapma düşüncem var pinterest ile ilerleme amacım pin to pin yaparak hesabı büyütük reklam almak, sizce bu şekilde bir girişim mantıklımı ? ve doğru bir kazanç olur mu.

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Merhaba,
Forumda bir arkadaş ile görüşmüştük ama bunun haksız kazanç olduğunu belirtti, ama tek domain ile yapma düşüncem var pinterest ile ilerleme amacım pin to pin yaparak hesabı büyütük reklam almak, sizce bu şekilde bir girişim mantıklımı ? ve doğru bir kazanç olur mu.
Eğer kastettiğiniz şey pinterestten sitenize botlarla içerik çekip, sonrasında bu içerikleri pintereste botlarla yükleyip, hit çekerek sitenizdeki reklamlara tıklanması neticesiyle para kazanmaksa dediğim sistem ile aynıdır. Fakat kendi içeriklerinizi üretip, pinterest'te yayınlayarak, oradan ziyaretçi çekip, sitenizdeki reklamlara tıklanırsa bunda sorun yoktur diye düşünüyorum. Çünkü ortada bir emek oluyor, içerik oluyor ve ziyaretçiye aradığı şeyleri vermiş oluyorsunuz. Diğer türlü sadece resim olan bir içerik paylaşmış oluyorsunuz ve ziyaretçiye hiç birşey sunmuyorsunuz.

Şimdi reddit popüler oldugunu duyuyorum. Zamaninda millet pintopin deniyi para kaldırdı..
Şimdi Pinteres sanal botu adsense reklamının banlanmasina neden oluyor. Şimdiki trend reddit diyorlar tabi Pinteres kadar gelir olmadığını paylaşan da yok değil..
Reddit hakkında hiç bir fikrim yok, nasıl olduğunu bilemiyorum.

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Envato elements üzerinde ki fotoğrafları paylaşsak sıkıntı olur mu?

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Envato elements üzerinde ki fotoğrafları paylaşsak sıkıntı olur mu?
Fotoğraflarda da telif sorunu var. Eğer fotoğrafın sahipleri paylaştığınız içeriği görüp şikayet ederlerse, pinterest içeriği hesabınızdan kaldırıyor. Birkaç defa bu durum tekrar ederse, hesabınız banlanıyor.

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Pinterest işi sıkıntılı bir durum yakında Google ve Pinterest işbirliği yaparak bu sorunu kökten kaldıracak. Pinterest işini yapacaksanız da emeğinizle yapın. Görsel yerine içerik ekleyin ve oyunu kurallarına göre oynayın.

Google ads alanı