• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Playstation 5 DualSense Duyuruldu

mirack 

First Respect
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Katılım
20 Mar 2020
Mesajlar
150
Alınan Tepkiler
44
Xturk Puanı
28
Yaş
36
Konum
İzmir
Web sitesi
www.mirack.com.tr
DualSense'in özellikleri, PS5'in Tempest 3D AudioTech'i ile birlikte oyunculara yeni bir daldırma hissi verecek.PS5 ile oyun yaratıcılarına yeni kontrol cihazımızla bu daldırma hissini nasıl artırabileceklerini keşfetme yeteneği sunarak yenilik yapma konusunda büyük bir fırsatımız oldu. Bu nedenle, araba kullanırken çamurla araba sürmenin yavaşlığı gibi çeşitli güçlü duyumlar ekleyen dokunsal geri bildirimi kabul ettik. Ayrıca, DualSense'in L2 ve R2 düğmelerine uyarlanabilir tetikleyiciler ekledik, böylece bir ok çekmek için bir yay çizerken olduğu gibi eylemlerinizin gerginliğini gerçekten hissedebilirsiniz.

Bu, eklediğimiz yeni özellikleri dikkate alırken, mevcut nesli oluşturan yeni bir denetleyici tasarlama konusunda heyecan verici bir zorluk sağladı. Örneğin, uyarlanabilir tetikleyicilerle, bileşenlerin hantal bir his vermeden donanıma nasıl sığacağını düşünmek zorunda kaldık. Tasarım ekibimiz, tetikleyicileri ve aktüatörleri yerleştirmek için donanım mühendislerimizle yakın bir şekilde çalıştı. Tasarımcılar daha sonra kontrolörün dışından nasıl göründüğünü ve hissettiği çizgilerini çizebildi ve kontrolörün gerçekte göründüğünden daha küçük hissetmesini sağladı. Sonunda, el tetiklerinin açısını değiştirdik ve ayrıca kavramada bazı ince güncellemeler yaptık. Ayrıca DualSense'in şarj edilebilir pili için güçlü bir pil ömrünü korumanın yollarını da dikkate aldık.Düğmeler için, DualShock 4'teki gibi artık bir “Paylaş” düğmesi olmadığını fark edeceksiniz. Endişelenmeyin - gitmiyor. Aslında, size yeni bir "Oluştur" düğmesi özelliği getirmek için sektörde ilk Paylaş düğmesinin başarısını temel aldık. Create ile, oyuncuların dünyayla paylaşmak için epik oyun içeriği oluşturmaları veya sadece kendileri için eğlenmeleri için bir kez daha yeni yollara öncülük ediyoruz.

DualSense ayrıca, oyuncuların bir kulaklık olmadan arkadaşlarıyla kolayca sohbet etmelerini sağlayan yerleşik bir mikrofon mevcut.

Şimdi renkler hakkında konuşalım. Geleneksel olarak tek bir renge sahipti. Gördüğünüz gibi, bu sefer farklı bir yöne gittik ve iki tonlu bir tasarıma karar verdik. Ek olarak, ışık çubuğunun konumunu ekstra bir pop verecek şekilde değiştirdik.

Kaynak
 
Google ads alanı