• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

HABER Tiago Süer Barbaros Çukur: Türkiye için oynamaktan gurur duyarım

Burak 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
56
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.xturk.com
Türk futbolunun son dönemde önemli beslieyicilerinden biri olan Hollanda'da yeni bir yıldız doğuyor. Feyenoord alt yapısından şu anda Eredivisie'de şampiyonluk mücadelesi veren AZ Alkmaar'ın alt yapısına transfer olan Tiago Süer Barbaros Çukur şimdiden dev kulüplerin dikkatini çekmeyi başardı. Milli takımda da forma giyen genç oyuncu için büyük beklentiler var. 17 yaşındaki oyuncu Türkiye için oynamaktan gurur duyduğunu ve seçimini ay yıldızlı formadan yana yapacağını açıkladı.

Gol futbolun en önemli meyvesi. Santraforlar da bu meyveyi verecek olan işçiler. Türk milli takımına ileriki dönemlerde katkı sağlaması beklenen isimlerden biri de Tiago Cukur. Daha önce Hollanda için mücadele etse de tercihini ay yıldızlı formadan yana kullandı. İlk röportajını da Gazete Damga'ya verdi, Burak Zihni'nin sorularını yanıtladı.

Tiago Cukur kimdir?
Sivas Gemerekli bir baba ile yarı Hollandalı yarı Curaçaolu bir annenin oğlu olarak 30 Kasım 2002'de başkent Amsterdam'da doğdum. Tam ismim Tiago Süer Barbaros Çukur.

Kendini nasıl tanımlıyorsun?
Bir santrafor olarak kendimi tanımlamak gerekirse niteliklerim açısından gol için iyi bir sezisi olan, teknik, yetenekli ve hem forveti hem de orta sahayı idare edebilen biriyim. Fiziksel gücüm ile de bu özelliklerimi besliyorum.

Türk futbolunu takip ediyor musun? Hangi takımı tutuyorsun? Herhangi bir tekif aldın mı?
Evet takip ediyorum. Birçok maçı izledim bu sezon. Herhangi bir takımı tutmuyorum. Türkiye'den birçok teklif aldım. Ancak şu an için Türkiye liginde oynamanın doğru olup olmadığına henüz karar vermedim. Başka bir adım atmak daha cazip olabilir. Şu an için tek düşüncem günden güne daha iyi bir oyuncu olmak.

Türkiye dışında ilgilenen kulüpler var mı?

Evet var. Duyduğum kadarıyla birkaç kulüp benimle ilgileniyor. İtalya, Portekiz, Almanya ve İspanya'nın üst sıralarında yer alan takımların ilgisinden haberdarım. Ancak az önce de söylediğim gibi gelişim çok önemli. Kendimi geliştirebileceğim en iyi kulübe gitmek istiyorum.

Tiago Süer Barbaros Çukur

Bir idolün var mı?
Dünyada çok sayıda müthiş oyuncu var. Ve her geçen gün yenileri ekleniyor. Ve gerçekten bir idolüm yok.

Milli takımını seçmen gerektiğinde hangisini seçeceksin? Hollanda'da forma giydin ama şu an Türkiye için mücadele ediyorsun...
Geçen yıldan bu yana Türk milli takımı için oynadığım için çok gururluyum. Şimdi bana hangi milli takımı seçeceksin diye sorsalar düşünmeden Türkiye derim.

Koronavirüs ülkeyi bir hayli etkiledi. Hollanda'daki yaşamınız nasıl? Değişen bir şey oldu mu?
Virüsün ortaya çıkmasıyla birlikte insanlar burada bir hayli zorlandı. Çünkü Hollanda vaka ve ölüm sayılarını minimumda tutmak için önlemler aldı. Bunlardan bir tanesi de maçları askıya almaktı. Spor salonları da kapatıldı. Kendimi geliştirmek ve daha ileriye gitmek için durmamalıyım. Ben de özel eğitim alıyorum. Koşullar pek ideal olmasa da bunu sağlamak zorundayım kendim için. Ekstra eğitim ve vücut geliştirme ile birlikte diyet de yapıyorum.

Kısa vadede hedeflerin ne?
Öncelikle kendimi düşünüyorum. Ben ne kadar gelişir ve iyi olursam AZ Alkmaar'a o kadar katkı sağlarım. Alt yapıya gerçekten önem veren bir ülke Hollanda. Bu açıdan çok şanslıyım. Hocalarımın istekleri doğrultusunda kulübüme katkı sağlamak istiyorum.

ilk haberi son röportajımdan verdim. : )

Google ads alanı