• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Türkçe Makale/İçerik Hizmeti | Sadece "Premium"

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
Merhabalar,

Yaklaşık 7 yıldır aktif ve yoğun bir şekilde; web tasarım, SEO, içerik üretimi, Adsense, web sitesi satışı üzerine faaliyetlerim bulunuyor. Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde elimdeki tüm sitelerin satış sürecini tamamladım. Artık sadece en çok keyif aldığım iki iş olan; kurumsal web sitesi tasarımı ve içerik üretmeye odaklanmış durumdayım. Hem eski bir içerik üreticisi, hem de içerik üretimi konusunda dışarıdan hizmet almış bir web master olarak; sektörün en büyük eksikliklerinden birisinin, kaliteli içerik üretimi / üreticisi olduğu kanaatindeyim. Dolayısıyla bu anlamda kısa vadeli ya da uzun vadeli projelerinize konu içerik ihtiyaçlarınızda, xturk.com üyelerine profesyonel anlamda destek sağlamaya karar verdim.

Çalışma prensiplerim ve ücretlendirmeye ilişkin detaylara hemen aşağıda soru cevap şeklinde yer vereceğim.

S: Ücretiniz ne kadar ?
C : 100 kelimesi 7 TL şeklinde ücretlendirme olacaktır.

S: Ücretiniz biraz yüksek değil mi ?
C: Anlaşmamız halinde teslim alacağınız içerikler; "Zeytinyağı neye iyi gelir, hangi hastalıklara şifa olur, nasıl yapılır bu konulara girmeden önce zeytinyağının faydalarına da değinelim. Zeytinyağı neye iyi gelir diye soran kişiler genelde zeytinyağının faydaları konusunda çok fazla bilgisi olmayan kişilerdir. Şimdi size zeytinyağının faydalarını söyleyelim." şeklinde bir içerik olmayacağı için; ilgili içeriğin üretim bedeli de takdir ederseniz daha farklı olacaktır. Bu konuda anlayışınızı rica ediyorum. Bu şekilde bir ücret belirleyerek, müşteri kitlemi daralttığımın ben de farkındayım. Ve açıkçası bunun böyle olmasını, özellikle istiyorum.

S: Sektör seçiyor musunuz ?
C: Evet, ilgi duymadığım, keyifle içerik hazırlama şansımın olmadığını düşündüğüm sektörler için içerik hazırlamayı uygun bulmuyorum. Bunun yanı sıra +18 ve illegal siteler için içerik üretmiyorum.

S: Teslim süreniz ne kadar ?
C: Sektörel ve konuya göre değişkenlik gösterebilir. Burada amaç; içeriğinin kalitesinin en üst seviyede tutulması adına, gerekli araştırma süreci için yeterli zamanın tarafıma sağlanmasıdır. Ancak bu soruya cevaben asıl bilinmesi gereken; hiç bir şekilde işinizin savsaklanmayıp, vadedilen sürede siparişlerinizin teslim edileceğidir. Özellikle bu konuda içinizin müsterih olmasını rica ediyorum.

S: Minimum sipariş limitiniz var mı ?
C: Hayır, tek bir makale siparişi de verebilirsiniz.

S: İçeriklerde azami / asgari kelime sayısı gibi bir sınırlamanız var mı ?
C: Bu konuda birlikte karar verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı başlıklarda aynı konuyu 1.000 kelimede ya da 300 kelimede anlatabilmek mümkünken; bazı başlıklarda bu durumun mümkün olmadığı kanaatindeyim.

S: Ödemeleri peşin mi alıyorsunuz ?
C: Siparişlerinizi alıyorum, hazırlıyorum, teslim ediyorum ve teslim edilen tutarı o gün tahsil ediyorum.

S: İçerik üretiminin yanı sıra içeriklerin siteye girişini de yapıyor musunuz ?
C: Hayır, hizmetim sadece içerik üretimi ile sınırlı.

S: Başlıkları siz mi belirliyorsunuz ?
C: Başlıkları sipariş veren kişi belirliyor ve bu başlıklara göre içerikleri hazırlıyorum. İçeriklerimde ara başlıklar kullanıyorum. Bunun yanı sıra içerik hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar var ise; tarafanızca paylaşılması halinde bunları da dikkate alıyorum.

S: İçeriklerinizi hazırlarken ne gibi SEO kriterlerini dikkate alıyorsunuz ?
C: İçerik hazırlarken, SEO kriterlerinden ziyade ilk sıraya her zaman kullanıcı deneyimini koyuyorum. Bir okuyucu olarak, başlığı arama sonuçlarında görüp siteye geldiğimde "içerikten ne beklerdim, beni ne tatmin ederdi, aradığımı buldum mu" gibi soruları kendime sorarak başlıyorum. Etkili bir içerik üretiminde bu konunun olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum. Sonrasında anahtar kelime yoğunluğu, ara başlıkların seçimi, ana amacın yanı sıra ara amaçlara da yer verilmesi şeklinde çalışmama devam ediyorum.

S: Ekibiniz var mı ? İçerikleri ekip halinde mi hazırlıyorsunuz ?
C: Hayır ekibim bulunmuyor, bu işi sadece kendi başıma yapıyorum. Sürekli çalışabileceğim belki 2 belki 3 kişi ile kontenjanımı dolduracağım. Onlarla çalışmaya devam ettiğim sürece iş alımı düşünmüyorum.

S: Fatura kesiyor musunuz ?
C: Evet, fatura talep edilmesi halinde + KDV (%18) hesaplayarak fatura düzenliyorum.

Genel itibariyle; en sık sorulan sorulara cevap vermeye çalıştım. Halen kafanızda cevaplanması gerektiğini düşündüğünüz sorularınız var ise; DM 'den iletişime geçebilirsiniz.

Hayırlara vesile olması dileğiyle.

Son düzenleme:

yagizmdemir

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
Alınan Tepkiler
1
Xturk Puanı
3
Kendisi ile çok acil içerik ihtiyacımızın olduğu bir dönemde tanıştık. İyi ki tanıştık. Gerçekten kaliteli bir dil kullanıyor. İşinin ehli nadir kişilerden. Hayırlı satışlar

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
Kendisi ile çok acil içerik ihtiyacımızın olduğu bir dönemde tanıştık. İyi ki tanıştık. Gerçekten kaliteli bir dil kullanıyor. İşinin ehli nadir kişilerden. Hayırlı satışlar
Güzel geri bildiriminiz için teşekkürler Yağız bey, burada olmanıza da ayrıca çok sevindim. Saygılar.

RGB 

İndustry Support
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
serbestpiyasa.co
Uzun yıllardır sektörde yer alan, birçok siteye ve kendi sitelerine binlerce makale yazmış dürüst ve güvenilir bir arkadaştır.
Seo ve içerik konusunda Türkiyenin en iyi hocalarından eğitim almış premium bir yazar ve webmasterdir. Yıllardır bu sektörde yer almasına rağmen kendini geliştirmek ve sektörel gelişmeleri takip adına sürekli eğitim almaya da devam etmektedir.
Şahsen görüştüğüm ve çalıştığım arkadaşımdır. Güvenle iş yapabilirsiniz.

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
Uzun yıllardır sektörde yer alan, birçok siteye ve kendi sitelerine binlerce makale yazmış dürüst ve güvenilir bir arkadaştır.
Seo ve içerik konusunda Türkiyenin en iyi hocalarından eğitim almış premium bir yazar ve webmasterdir. Yıllardır bu sektörde yer almasına rağmen kendini geliştirmek ve sektörel gelişmeleri takip adına sürekli eğitim almaya da devam etmektedir.
Şahsen görüştüğüm ve çalıştığım arkadaşımdır. Güvenle iş yapabilirsiniz.
Teşekkürler Ramazan Hocam.

• Like
Tepkiler: RGB

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
Günlük 1 makalelik kontenjan kalmıştır, ilgilenenler iletişime geçebilir.

totrakanlicom 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
31
Xturk Puanı
18
Web sitesi
totrakanli.com
İleride yapılacak projeler ile ilgili çalışabilmek ümidiyle. Kolay gelsin, başarılar.

mirack 

First Respect
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
44
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.mirack.com.tr
Hayırlı olsun. Bol bereketli kazançlar. Yeni projem için ileriki zamanlarda ihtiyaç halinde sizinle irtibata geçebilirim.

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
İleride yapılacak projeler ile ilgili çalışabilmek ümidiyle. Kolay gelsin, başarılar.
Teşekkürler, dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz.

Hayırlı olsun. Bol bereketli kazançlar. Yeni projem için ileriki zamanlarda ihtiyaç halinde sizinle irtibata geçebilirim.
Teşekkürler, sizlere de bol bereketli kazançlar. Ne zaman ihtiyacınız olursa, kontenjanım dahilinde yardımcı olmak isterim.

Google ads alanı