• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Adsense Sorunu yaşıyoruz - Tecrübeli birinden Yol Göstermesini İstiyoruz.

OnurYAZICI

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
Merhaba,

Son 1 buçuk aydır adsense ile girdiğimiz maceranın detaylarını anlatmadan artık gerçekten de uzman birinden net bir fikir alma ihtiyacımız var. Adsense banı mı yedik? Bu domain ile alabilecek miyiz? Artık vazgeçip farklı bir domain üzerinden mi devam etmeliyiz lütfen yardımcı oldun.

Yine şunu bilmenizi isterim, biz bu projeyi maddi açıdan değil gerçekten de hevesli ve isteyerek yapıyoruz.

Site;
www.kolsuzoyuncu.com

Aşama 1
1 ay önce kadar kolsuzoyuncunun youtube kanalının da ait olduğu bir gmail ile başvuru yaptım.
Ve red cevabı aldık. Ancak burda önemli bir şey var "Sonkadin.com" da adsense aldığım gmail hesabım vardı. Hala da durur siteyi kullanmasakta. Bunu farketmiş (bazı bilgilerden sanırım) ;
"Zaten bir gmail hesabın ile adsense alınmış onunla başvur" dedi

Aşama 2
Ben bu sefer bilgileri farklı bir mail ile adsense başvurusu yaptım. İçerik politikası ihlalinden red yedik.
Sonra; Bir içerikten şüpheleniyorduk kaldırdık.

Aşama 3
Tahmin ettiğimiz içerikleri kaldırdıktan sonra tekrar başvuru yaptık. Bu sefer "İhlal politikamıza uymuyor" diye red aldık.

Aşama 4
R10 da bir büyüğümüz sağolsun baya yardımcı oldu. Girdi çerez politikasını ekledi. Gzililik politikasını ekledi. Hakkımızda sayfası eklendi. Menüler de düzenlemeler yapıldı bileşenlerde düzenlemeler yapıldı tekrar başvuruya gönderildi (bu sefer [email protected] mail adresi ile) ve yine red aldık.

Aşama 5
R10 dan biri ile anlaştık ücreti ile. Kendisi söylediği DNS lere yönlendirdim siteyi. Ve bota bıraktı Almanca bir site kurdu adsense başvurusuna bıraktı. Red aldı.

Aşama 6
Aynı kişi sonkadin'a ait gmail ile başvuru yaptı 2 defa red aldı.

Son
Bir kaç gün önce ile asıl NSlerine tekrar yönlendirdim. O r10 daki arkadaş da bana "Nisan başında tekrar gönder" dedi.

EK
Dün akşam adsense başvursu yaptık ve bugün yine bir red aldık.

2018 Yılında bu domain alınmış, alan kişiyi buldum adsense ban mı yediniz diye. O da bana " Hayır yemedik zaten başvurduk alamadık sonra başka isim bulduk öyle domain aldık" dedi

Biraz daha araştırıp soruşturduğumuz da Adsense banında farklı bir cevap geldiğini öğrendik. İncelenmeye hiç alınmıyormuş.

Yani biz başka bir domain ile çalışmadan önce %100 adsense banı yada %100 bu domain ile adsense alınamaz gibi bir fikre ihtiyacımı zvar. Çünkü farklı bir domain demek emeğimizi götürmesini istemiyoruz. Ayrıca ekstra harcamada yapmamız gerekiyor.

Kıymetli yorum ve tecrübelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler.

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Domain ile ilgili bir problem ozaman. Bu tarz siteler var daha önce kullanılmış mı ve nerelerden ban yediğini gösteren siteler, yani tamamını okudum geri kalan tek şey domain oluyor.

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Merhabalar, yaklasik 1-2 yildir onay hizmeti veriyorum. Inceleme yaptiktan sonra size dönüs saglayacagim.

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Ücretsiz oyunlar gibi alanları NULLED paylaşım olarak görmesin adsense botları ? Yani o tarzda siteler yasak alamıyor. Yani birde bu geldi aklıma.

webemre 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
11
Xturk Puanı
8
Web sitesi
www.megazete.com
Bakıldığı zaman sitede sorun gözükmüyor (uzman kişlerin incelemesi lazım). Bu arada tema çok hoşuma gitti

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Domain kolay kolay ban yemez, Adsense hesabı ban yer. Sitenizi incelediğimde bariz bir hata yok. Tema sebebi ile onay alamıyorsunuz. Jannah News temasını kullanır ve gerekli ayarları yaparsanız onay alabilirsiniz. Buraya tıklayarak onay taktiğim hakkında bilgi edinebilirsiniz.

OnurYAZICI

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
Ücretsiz oyunlar gibi alanları NULLED paylaşım olarak görmesin adsense botları ? Yani o tarzda siteler yasak alamıyor. Yani birde bu geldi aklıma.
Daha önceden alan siteler var ancak biz bu kategoride haber yapıyoruz. Kategori ismi sıkıntı olmuş olabilir mi?

Google ads alanı