• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

HABER Apple, ABD'de telefonları çalanlara sürpriz yaptı!

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Apple'ın ABD'deki bazı mağazaları protestocular tarafından yağmalandı. Bunun üzerine telefonu çalanlara otomatik mesaj gönderen Apple, telefonun kilitlendiğini ve geri götürülmesini istedi. Sosyal medyada çok konuşulan bu olay üzerine telefonların çöpe atılması tahmin ediliyor. :)

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Kimsenin iade edeceğini düşünmüyorum. :) Hele ki zenci kardeşlerimizin iade edeceğini hiç düşünemiyorum.

Kelimeleri yutarak "Yoo bro, i'm not gonna return it" dediklerini duyar gibiyim :D

Engin07

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
Web sitesi
enginozturk.net.tr
Kimsenin iade edeceğini düşünmüyorum. :) Hele ki zenci kardeşlerimizin iade edeceğini hiç düşünemiyorum.

Kelimeleri yutarak "Yoo bro, i'm not gonna return it" dediklerini duyar gibiyim :D
:) Telefonların E-Sim desteği var (en azından yeni nesil iPhone cihazların) ve çalan kişiler hat takıp sinyal aldırmaya çalışmasa dahi o telefonlar Apple'ın ekrana yansıttığı üzere sinyal alabiliyor, internete girebiliyor, konum takibi gerçekleştirebiliyor ve şube cihazları oldukları için büyük ihtimalle uzaktan video, ses ve fotoğraf kaydı dahi alınabiliyor. Bu kayıtlar normal kullanıcı cihazlarında da yapılabiliyor sadece kullanıcının ekranına gelen bildirimi kabul edip Apple'a geçici yetki vermesi gerekiyor. Ama bu cihazlarda o aşamayı otomatik olarak geçtiği kesin. Çalanların kayıtları çoktan polis ekipleri ile paylaşılmıştır, iade etmedikleri takdirde muhtemelen tutuklanırlar.

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
:) Telefonların E-Sim desteği var (en azından yeni nesil iPhone cihazların) ve çalan kişiler hat takıp sinyal aldırmaya çalışmasa dahi o telefonlar Apple'ın ekrana yansıttığı üzere sinyal alabiliyor, internete girebiliyor, konum takibi gerçekleştirebiliyor ve şube cihazları oldukları için büyük ihtimalle uzaktan video, ses ve fotoğraf kaydı dahi alınabiliyor. Bu kayıtlar normal kullanıcı cihazlarında da yapılabiliyor sadece kullanıcının ekranına gelen bildirimi kabul edip Apple'a geçici yetki vermesi gerekiyor. Ama bu cihazlarda o aşamayı otomatik olarak geçtiği kesin. Çalanların kayıtları çoktan polis ekipleri ile paylaşılmıştır, iade etmedikleri takdirde muhtemelen tutuklanırlar.
Hiç affetmezler. :) Hemen enselenirler.

Google ads alanı