• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

GÜNDEM Bir Öğretmenden Bu Sürece Dair Öneriler

MsiDergi 

MsiDergiTv
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
msidergi.com
Merhabalar, kendim Bilgisayar Destekli Muhasebe Öğretmeniyim İzmir'de. Bu süreçte 40 günlük bir karantina altındayız. Bende faydalanmanız adına kendi izlediğim ve yaptığım tedbirleri sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerde bu konu altına bilgilerinizi yazabilirsiniz.

1-Evinizden kolonyayı eksik etmeyin, bol bol su için.

2-Sokağa çıkmanız gerekirse 1 saatten fazla sokakta durmayın. Dışarıda elinizle yüzünüze dokunmayın. Yüzünüz kaşınırsa kıyafetleriniz ile kaşıyın.

3-Eve geldiğinizde ellerinizi SU İSRAF ETMEDEN 20 saniye ovalayarak su sabun ile yıkayın. Bunun için +1 boş sıvı sabunluk içine su koyarak elinizi köpürtme aşamasında su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

4-Sosyal mesafeyi koruduğunuz taktirde dışarıda maske takma zorunluluğunuz yok ama kapalı ortamlarda takarsanız oradaki havayı solumamış olursunuz bu da size koruma sağlar.

5-Bağışıklık sisteminiz bu süreçte en değerli hazinenizdir. O yüzden fermante gıdalar (yoğurt,kefir vb), limon, sirke, zeytin, tarhana, sebze ve suyu mümkünse bolca tüketin.

6-Aracı olanlar direksiyon başta olmak üzere kapı kolları, açma kulpları ve bagajlarınızı temizleyin. Bunu evlerinizde de yapabilirsiniz. (Kapı kolları vb)

7-Dışardan aldığınız her türlü gıdayı eğer poşetli değilse en az 2-3 saat dokunmadan poşetinde muhafaza edin, poşetli paketli vakumlu gıdaları lavaboda paketini su ve sabun ile yıkayarak kullanın.

8-Kendinize hobiler bulun, kitap okuyun, internetten yeni şeyler öğrenin, bir dil öğrenin, izlemediğiniz filmleri izleyin ama lütfen öğlen kuşağı porogramlarını izlemeyin.

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Kitap okuyamıyorum hocam bununla ilgili önceden yapmış olduğunuz girişimler var mı ? gerçekten çok zor geliyor sıkıntı basıyor çok sefer denedim ama 1-2 sayfa sonrası daralıyorum

MsiDergi 

MsiDergiTv
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
msidergi.com
Kitap okuyamıyorum hocam bununla ilgili önceden yapmış olduğunuz girişimler var mı ? gerçekten çok zor geliyor sıkıntı basıyor çok sefer denedim ama 1-2 sayfa sonrası daralıyorum
Açıkcası beni de kitap okumak bayıyor, sanki darlıyor gibi oluyorum. Bunun çözümünü kitap yerine çizgi roman okumakta buldum. Örneğin Sherlock çizgi romanları, yada marvel dc yayınları. Türk çizgi romanları. Gerçekten oldukça keyifliler.

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Açıkcası beni de kitap okumak bayıyor, sanki darlıyor gibi oluyorum. Bunun çözümünü kitap yerine çizgi roman okumakta buldum. Örneğin Sherlock çizgi romanları, yada marvel dc yayınları. Türk çizgi romanları. Gerçekten oldukça keyifliler.
Önerilerin için teşekkür ederim hocam

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Ben bununla ilgili bir teknik verebilirim sana. Tam 48 gün günde sadece 1 sayfa oku. Ama ne yarım sayfa ne 2 sayfa. Senden sadece günde 1 sayfa kitap okumanı istiyorum. Konu ne kadar ilgi çekici olursa olsun. Ne kadar merak edersen et 1 sayfayı kesinlikle geçme. 48 gün sonra bana yazarsan diğer sürpriz taktiği vereceğim sana. Ben günde sadece 20 sayfa okuyarak ayda 600 sayfa okuyorum. 300 sayfalık iki kitap demek bu :) 200 sayfalık kitap olursa 3 kitap bitiriyorum demek ayda. Bunu 1 sene de sağladım. ilk 48 gün çok önemli sadece 1 sayfa 48 gün bunu uygula sonra bana dm at buradan :)

MsiDergi 

MsiDergiTv
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
msidergi.com
Ben bununla ilgili bir teknik verebilirim sana. Tam 48 gün günde sadece 1 sayfa oku. Ama ne yarım sayfa ne 2 sayfa. Senden sadece günde 1 sayfa kitap okumanı istiyorum. Konu ne kadar ilgi çekici olursa olsun. Ne kadar merak edersen et 1 sayfayı kesinlikle geçme. 48 gün sonra bana yazarsan diğer sürpriz taktiği vereceğim sana. Ben günde sadece 20 sayfa okuyarak ayda 600 sayfa okuyorum. 300 sayfalık iki kitap demek bu :) 200 sayfalık kitap olursa 3 kitap bitiriyorum demek ayda. Bunu 1 sene de sağladım. ilk 48 gün çok önemli sadece 1 sayfa 48 gün bunu uygula sonra bana dm at buradan :)
Sanırım alışkanlık kazanma ile alakalı bu durum.

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Sanırım alışkanlık kazanma ile alakalı bu durum.
Hayır kesinlikle değil. Uzun yıllardır hobi olarak ağır psikolojik araştırmalar yapıyorum. Psikolojiye bir hayranlığım var o nedenle sana "Alışkanlık kazanman gerek, şunun olması lazım, sevdiğin türleri okuman gerekli" falan demiyorum. Kitap okumak hiçbir zaman eğlenceli değildir. Hele ki bu devir de hayal dünyalarımızın eksilere indiği devirde kitap okumak hiç eğlenceli bir aktivite değil. Fakat okumak lazım üstadım, gelişmek için okumak lazım.

Benim sana verdiğim teknik benim için ismi gizli bir teknik. O nedenle okumak istediğin için yazıyorum sana 48 gün boyunca bunu uygularsan sana tüm detayları, neden 48 gün beyninde hangi alanlara 48 gün boyunca ne gibi sinyaller gönderdik bunları tek tek anlatacağım ama 48 gün uygulamış olman gerekiyor :)

dogru 

Developer
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
20
Xturk Puanı
8
Önerileriniz için teşekkürler hocam.
Bugünlerde ters psikoloji yapabilecek salgın vb. temalı oyun ve film gibi aktiviteleride yapmamanızı öneririm.

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
Arkadaşlar, faydalı bir şey yapmaya niyetlenip, sonrasında Twitter, vs. gündeme takılan ve haber üstüne haber takip eden, bundan dolayı da kitap okuma, eğitim izleme, vs olayları sekteye uğrayan bir tek ben miyim ?

Buzzymedia 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
101
Xturk Puanı
43
Değerli önerileriniz için teşekkür ederim ?

Google ads alanı