• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Canımız sıkılsa 'Merhaba' diyecek kimse yok!

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Admin
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Katılım
21 Mar 2020
Mesajlar
185
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Yaş
23
Konum
Eskişehir
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Arkadaşlar buradayız. Forumla ilgili yeni gelişmeler olacak sizler takip etmeye devam edin :)
 

ibrahimdurmus 

Uzman Üye
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Katılım
20 Mar 2020
Mesajlar
737
Alınan Tepkiler
240
Xturk Puanı
43
Konum
Karaman
Web sitesi
teknonext.net
Biraz bekleyin arkadaşlar, hiçbir forum sadece Facebook paylaşımı ile bu kadar ivme kazanamazdı. Yoğunluk geçtikten sonra foruma istenen ilgi verilecektir. Biraz sabretmek gerekiyor.
 

Buzzymedia 

Kıdemli Üye
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Katılım
25 Mar 2020
Mesajlar
366
Alınan Tepkiler
98
Xturk Puanı
28
Yaş
19
Çok iyi yerlere geleceğini düşünüyordum oysaki
 

MsiDergi 

MsiDergiTv
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Katılım
26 Mar 2020
Mesajlar
58
Alınan Tepkiler
21
Xturk Puanı
8
Yaş
31
Konum
İzmir
Web sitesi
msidergi.com
Bir hevesle r10 a kinle açılan ve şimdi atıl kalan bir forum daha :)
 

nodejs

Yeni Kayıt
Yeni Üye
Katılım
22 Haz 2020
Mesajlar
2
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
ziyeret sayısının azalması biraz normal çünkü yaz ayı olduğundan sıcaklar bir yandan tatil vs.. insanların ilgi göstermemesi anlaşılabilir , sanırım konu aktiviteleri sonbahar & kış aylarında birazdaha artar.

yönetici arkadaşların ne tür planları var bilmiyorum fakat bu tür forumların ölmesinin sebebi yanlış planlama veya hiç planlamama :) örneğin ben 38 yaşındayım r10 sitesinde çok uzun bir süre yazılım programlama hakkında insanlara açık kaynak destek verdim , öğretici konular açtım fakat yönetimde bulunan insanların forum yönetimini bilmemesi , kötü işletmesi buna ek olarak son 15 senede ekonomik şartların iyice kötüye gitmesi bunun insanları dolandırıcılığa itmesi ve dolandırıcılığın artması vs.. falan bu olumsuz şartların tamamı birleşince r10 gerçekten kötü batırdı ben üyeliğim dahil tüm konularımı sildim birdaha da ziyaret etmedim.

kendim ile ilgili bunu niçin anlattım açıklamasını yapayım hem sohbet olsun hemde eski forumlar her nekadar kötü durumda olsursa olsun çok eskiden tanınan insanlar ve firmalar hala bulararda hizmet veriyorlar bu yüzden bir şekilde eko sistem kötüde olsa hala devam ediyor.

şimdi bu şekilde düşünürseniz eski forumlara alternatif olacaksanız ölmemek için planlamayı çok iyi yapmanız gerekiyor ( genelde yeni açılan forumlar planlama yapmadıkları için yok oluyorlar ) özellikle eski forumların güçlü olduğu alanlara giriyorlar buna pek girmeden arada kalan yerleri bulup bunlar üzerine gitmek lazım diğer türlü forumun ayakta kalması çok zor yani işinde profesyonel olmuş kişiler bulundukları yerleri kolay kolay değiştirmiyorlar dolayısıyla çekicilik yaratmak lazım eğer insanlar yarattığınız çekiciliğe gelirlerse o durumda profesyonellerde arkasından gelir fakat diğer türlü kimse yerini değiştirmez eko sistem bu şekilde yani (zaten bildiğiniz birşey) dolayısıyla buranın basit kullanıcılara yönelik birşeyler sunması lazım ki profesyonelleri çekebilesiniz.

ben geliştirici olduğumdan kendi alanım ile ilgili konularda tavsiye verebilirim node.js , npm , react , database veya türevi node platformu konularına ağırlık verebilirsiniz bu konuda aktif olan bir forum yok hala facebook gruplarında yardım arıyor insanlar dolayısıyla mesajlar bir sure sonra altta kalıp kayboluyor geliştirici olanlarda her seferinde aynı seyleri yanıtlamaktan sıkılıyorlar dolayısıyla bunu foruma taşırsanız konular kalıcı olur türkiyede node platformuna ilgi tam olarak ne durumda pek bilmiyorum ama yukarıda da yazdıgım gibi diger forumların güçlü oldugu alanlara girmeden kendiniz yeni alanlarda var olun.

bir diğeri ise oyun programcılıgı bu konuda forumlarda gördüğüm içeriklerin hepsi kopya , özgün veya öğretici birşey yok bunun için bir çalışma yapabilirsiniz çok fazla populer çok fazla kullanıcı forumu ziyaret eder.

diğer konular da görüş yazmak istemedim ben sadece kendi alanım ile ilgili verebileceğim tavsiyeleri yazdım diğer alanlarıda araştırmak zayıf kalan yerleri bulmak iyi olur.

sohbet olsun diye uzattım biraz yazdıklarım kişisel düşüncem doğal olarak katılmayabilirsiniz , tabi birde kimseye işini öğretmiyorum :) bende forum yonetiminden anlamam sadece alanım ile ilgili fikir belirttim yanlış anlaşılmasın lütfen.
 
Google ads alanı