• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

GÜNDEM Covid-19 vs Kredi

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Arkadaşlar Merhaba.
Konunun yer seçimi konusunda tereddüt yaşadım fakat burası doğru olur diye düşündüm.
Malum dünya genelinde yayılan bu virüs sebebiyle birçok sektör etki altında ve ekonomik anlamda zor durumlar yaşanıyor.
Ben Gümrük sektöründe yer aldığım için halen aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyorum fakat ilerleyen süreçte ne olur ne biter diye merak ediyorum doğrusu.
Eşimde benim gibi gümrük sektöründe ikimizde çalışıyoruz çok şükür.
Mesele şu ki ; Yakın zamanda bir ev almak için girişimde bulunduk ve emlakçıya kaporamızı verdik
Kredimize ön onay aldık ve şuan expertiz için bekliyoruz.
Korkum şu ki böyle büyük bir borcun altına girip ardından piyasaların olumsuz etkilenmesi ve işsizlik gibi kötü bir durumlaşmak.
Açıkcası sizlerinde düşüncelerini merak ediyorum bu zamanda böyle bir borca girmek mantıklımı yoksa biraz beklemek mi gerek.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Aslında ev alarak en güzelini yapmışsınız, ama şuan durumların ne olacağı hiç belli değil. Eğer elinizde ki tek şans o değilse biraz daha erteleyin diye düşünüyorum. İşinize 1-2 ay tatil verseniz borç ödeme çok problem yaşarsınız, tabi herşeyden önce sağlık ama maddiyatta olmalı içinde

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Expertiz geldiği an 700-800 TL ücreti evi alsanız da almasanız da vermek zorundasınız. Bence şu ekonomik durumda almayın bu virüsün bittiği aylarda tekrardan ev almayı düşünün. Şu anda ev alırsanız çok büyük hata yaparsınız.

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Aslında ev alarak en güzelini yapmışsınız, ama şuan durumların ne olacağı hiç belli değil. Eğer elinizde ki tek şans o değilse biraz daha erteleyin diye düşünüyorum. İşinize 1-2 ay tatil verseniz borç ödeme çok problem yaşarsınız, tabi herşeyden önce sağlık ama maddiyatta olmalı içinde
Açıkcası 3,5 aydır araştırıyorduk zaten ve aradığımız kriterdeki evi tam bu dönemde bulduk.Evide kaçırmak istemiyoruz böyle kalakaldık açıkcası

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Bankalar felen çok yardımcı oluyor şuan ama sonrasını bilmiyoruz maalesef faiz oranları ne olacak, ne değişecek çok zorlayacak mı zorlamayacak mı, ilerisi bilsek emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Kendinizi zora sokmayın sonuçta para denilen şey hiç kolay kazanılmıyor.

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Expertiz geldiği an 700-800 TL ücreti evi alsanız da almasanız da vermek zorundasınız. Bence şu ekonomik durumda almayın bu virüsün bittiği aylarda tekrardan ev almayı düşünün. Şu anda ev alırsanız çok büyük hata yaparsınız.
Üstadım korkum zaten malum durumun ne kadar uzun süreceği.Ekonomik anlamda çalıştığımız sürece sıkıntı yok borcumuzu ödeyebilecek potansiyelimiz mevcut ama diğer türlüsü çok kötü ve biz bu evi çok begendık tam ihtiyacımıza göre kaçırmak istemiyoruz yani kaldık ikilemde.

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Arkadaşlar Merhaba.
Konunun yer seçimi konusunda tereddüt yaşadım fakat burası doğru olur diye düşündüm.
Malum dünya genelinde yayılan bu virüs sebebiyle birçok sektör etki altında ve ekonomik anlamda zor durumlar yaşanıyor.
Ben Gümrük sektöründe yer aldığım için halen aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyorum fakat ilerleyen süreçte ne olur ne biter diye merak ediyorum doğrusu.
Eşimde benim gibi gümrük sektöründe ikimizde çalışıyoruz çok şükür.
Mesele şu ki ; Yakın zamanda bir ev almak için girişimde bulunduk ve emlakçıya kaporamızı verdik
Kredimize ön onay aldık ve şuan expertiz için bekliyoruz.
Korkum şu ki böyle büyük bir borcun altına girip ardından piyasaların olumsuz etkilenmesi ve işsizlik gibi kötü bir durumlaşmak.
Açıkcası sizlerinde düşüncelerini merak ediyorum bu zamanda böyle bir borca girmek mantıklımı yoksa biraz beklemek mi gerek.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Tabii bu konuda işin uzmanlarından destek almak, yardım almak, onların fikirlerine başvurmak daha önemlidir.

Ben uzman değilim, fakat gördüğüm kadarıyla 3-4 aya kadar çözüm bulunacak gibi duruyor. Tabi ne olacağını kimse bilemez.

Fakat alacağınız ev eğer uygun fiyatsa, bir daha o fiyata bulamam diyorsanız ön masrafları göze alıp, risk almak gerekir.

Eğer bulunabilecek bir evse biraz beklemek, en azından önünü görmek için birkaç ay geçmesi iyi olur diye düşünüyorum.

hkmtlgz 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
xturk.com
Mümkünse daha kırsal ve şehir merkezine uzak bir yerden ev almayı ve maliyetinizi düşürmeyi değerlendirebilirsiniz.

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Bankalar felen çok yardımcı oluyor şuan ama sonrasını bilmiyoruz maalesef faiz oranları ne olacak, ne değişecek çok zorlayacak mı zorlamayacak mı, ilerisi bilsek emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Kendinizi zora sokmayın sonuçta para denilen şey hiç kolay kazanılmıyor.
Sanırım 0,79 üzerinden krediyi çekeceksiniz, işten çıkarılmayacağınızın bir garantisi varsa krediyi çekmeyi düşünebilirsiniz.

mgulluce

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
6
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.pratikmail.com
Biz esnaf olduğumuz için şu an iş yerlerimiz geçici olarak durduruldu, fakat bu geçiciliğin sonu ne bilinmiyor ve tüm kredi kartı ve kredi ödemelerimiz tehlikeye girdi. Tabi bu durumda hangi banka ile görüşsek erteleme konusunda yardımcı oluyorlar fakat bu yardım kredinin faizini etkiliyor. Aynı duruma düşmeniz durumunda sıkıntıya girecekseniz (bir kaç aylığına finans desteğiniz yoksa) bence şimdilik girmeyin derim.

Google ads alanı