• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Forum Hakkında Fikir Paylaşımı

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Merhabalar,
-Kişisel verilerin ve forum memnuniyetinin devamlılığı için, forum içinden dışarı yönlendirmelerde uyarı forumdan çıkıyorsunuz gibi bir uyarı vererek kişiyi bilgilendirmeli.

-Ayrıca mobil'de konu başlıklarının çok az bir kısmı görünmekte, bunun için yararlı bir çalışma yapılabilir.

-Davetiye sistemi rozet sistemi ile çalışabilir, katkı sağlayan, destek veren ve yardım sever kişilere verilmiş olur, bu şekilde forum sağlığı sürekliliğini koruyabilir.

-Kategori kuralları sert ve disiplinli olmalı, Kişi forum kurallarını okumadan konu açamasın veya yapılabilirse hangi kategoride konu açıyorsa "konuyu aç" dedikten sonra açılır ekranda o forumun kuralları çıkabilir ve okudum demeden açılmayabilir konu . (Bu biraz ileri düzey tedbir gibi, sadece güzel bir düşünce olabilir diye paylaşmaktayım)

-Gördüğüm kadarı ile VPN ile giriş yapılabilmekte , bu çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum, yani siz nasıl görüyorsunuz bilmiyorum. Ama sağlam bir ticaret forumu için üst düzey güvenlikler alınması hem kullanıcı, hem satıcı, hemde alıcı bazlı güvenilir platform olmasını koruyabilir.

-Ayrıca forumda F5 yapıldığında beyaz ekran geliyor ve 4-5 saniye sonra foruma giriş yapıyor, bunu bir problem olabilir diye belirtmekteyim.

-Ayrıca, "Forum Hakkında" "Fikirler & Öneriler" Kısmının sadece foruma üye olan kişiler tarafında görünülürlüğe açarsanız forum dışı olan kişilerin foruma olan tatsız yorumlarını azda olsa engelleyebilirsiniz.

-Ticaret forumu olarak alınacak tedbirlerin üst düzeyde olması kullanıcı açısından , satıcı ve alıcı açısından çok güzel ve tatlı bir ilerleyiş ile XTürk piyasada ki değerini her zaman koruyacaktır... Grupta bir paylaşımla yüzlerce kişinin kayıt olması bile bu konuda çok hoş bir yaklaşım, Ticaret konuları için yer alacak yasal şartlarıda eklemenizi, ve bu forumda yapılacak ticaretin sahtekarlık ve dolandırıcılığın %100 önüne geçmek adına TC kimlik isteme olayı hiç bir zaman kalkmamalı ayriyetten, var ise ekibin avukatı ile görüşme sağlanarak ticaret başladıktan sonra yapılcak olan ticaretlerde ki sıkıntıları bire bir takip edilmesi gerekir.

-Üst'teki söylediğimi biraz daha açmak istiyorum, Kişi trade ve puanları bile görmeden kişi ile rahatlıkla ticaret yapabilmeli, buna sebeb olacak şeyde, forum yöneticilerinin bir problem olduğunda satıcısını veya alıcısını hukuken desteklemesi.

Google ads alanı