• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

İÇERİK PAZARLAMA VE DİJİTAL PAZARLAMA ARASINDAKİ FARKLAR

Katılım
5 Tem 2022
Mesajlar
2
Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
1
Yaş
20
İçerik Pazarlama Nedir?
Hayatımızda son yıllarda yer edinmeye başlayan bir kelime olarak “içerik” nedir? Sorusundan başlamak gerekir. Web sitesi içeriği, makaleler, e-booklar, youtube içerikleri, görseller, haberler, testler, sözlük girdileri hep içeriktir. Söz konusu olan bu içerikler her zaman için daha geniş kitlelere yayılmak için hazırlanır. Amaç okunmak, izlenmek, testin çözülmesi olsa da aslında altında yatan; kazanç ve ziyaretçi sadakatinin sağlanmasıdır. İşte tam da bu noktada içerik pazarlama ön plana çıkar.

Dijital Pazarlama Nedir?
Dijital pazarlama ise, teknolojik cihazları kullanarak, -bunlar bazen çok saçma gibi görünen akıllıca metotlar kullanarak hazırlanır.- tanıtılması işlemidir. Örneğin cep telefonları, bilgisayarlar, billboardlar, hatta asansör ekranları bile yeri geldiğinde dijital pazarlamanın oyun alanı olarak öne çıkar.

Farkları Nelerdir?
Öncelikle iyi hazırlanmış bir içerik olmadan söz konusu içeriğin pazarlanması mümkün değildir. İyi pazarlanmayan bir içerik dijital anlamda yok gibidir. İçerik pazarlama ile dijital pazarlamanın farkı ise tam da bu noktada ortaya çıkar.

Dijital pazarlama dinamik satış alanları ile kendini ön plana çıkarmayı başarırken, içerik pazarlama daha çok içeriği kalitesi ile öne çıkar.

Aslına bakılırsa bu iki dinamik her zaman için birbirinin içine geçmiş bir şekilde çalışmaya devam eder. Söz konusu olan dijital pazarlama olduğunda kaliteli bir içeriğin ön plana çıkmış olması şarttır. Bunun dışında dijital pazarlama seçeneği söz konusu olduğunda da ayrıcalıklı bir şekilde işlemesi gerekir.

Bütün uluslararası firmalar içerik pazarlama ile dijital pazarlamayı ayrılmaz bir ikili olarak görmekte ve buna göre bir yol haritası çizmektedir.

Kaynak: https://www.gelisimci.com/
 
Google ads alanı