• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

isimtescil şüpelendiriyor.

hakan 

Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
18
Xturk Puanı
8
Web sitesi
www.onaykoltukyikama.com
Merhabalar, bir şey dikkatimi çekti paylaşmak istedim. 2 haftadır bir kaç tane domain isminin düşmesini bekliyordum, düşme surelerine bakmak icin isimtescil sorgulamayi kullandim.

Bir iki derken sorguladigim tum domainler isimtescil de kayitlanmis gorundu. Merak ediyorum, ben mi kuruyorum kendi kendime yoks isimtescil de sorgulanan keyword domain ve sektorel domainleri kendileri mi kayit ediyor?

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
İmkansız değil dediğiniz, yababilirler ama yaptıklarını zannetmiyorum. Sizin gibi birçok kişi aynı domaini satın almak isteyebilir. Böyle durumlarda Whois bilgilerini karşılaştırın. Bana da çok oldu bu durum. Bir ara başka firmalarda, yabancı firmalarda aratmaya başladım ve aynı sorun onlarda da oldu.

Chadwick 

Web Geliştirici
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
39
Xturk Puanı
18
Web sitesi
bugraozkan.com.tr
Bu konu çok döndü, bence yapıyorlar.

promisceus

Girişimci
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
7
Xturk Puanı
8
Web sitesi
furkananter.com
Hocam iyi niyetli düşünmeyin bunu, domain girişimi sahipleri ya da bu işten ciddi miktarlarda para kazanan firmalar (bkz.Huge Domains) whois hizmeti veren firmalarla gizli anlaşmalar yaparlar. En çok aranan domain isimlerini belirler ve onları reglerler. Bu kadar basit

Seo 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
13
Xturk Puanı
8
Web sitesi
harbiseo.com
Log tutmak önemli bu tür siteler için.

Helloroot 

Kurumsal Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
77
Xturk Puanı
28
isimtescil log tuttuğu için bir çok kez hack yedi. (Blog siteleri)

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
1
Dopinger orda barınıyordu hemen taşıdım hiçbir şekilde güvenim yok bu isimtescil sitesine benimde.

Google ads alanı