• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

GÜNDEM KoronaVirüs Covid-19 hakkında anlık gelişmeler / haberler

bLizzard 

Loading..
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
83
Xturk Puanı
28
İtalya'da koronavirüs vakası son durum;

Son 24 saatte 4,052 yeni vaka, 812 ölüm rapor edildi.

Toplam vaka sayısı 101,739'a , ölü sayısı 11,591'e yükseldi.

bLizzard 

Loading..
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
83
Xturk Puanı
28
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara:
“Vatandaşlarımız internetten satılan testleri almasınlar. Bu testler tüm hastanelere devlet tarafından dağıtılıyor. Özel hastanelere de testleri devlet veriyor. Koronavirüs testi her yerde ücretsiz yapılıyor.”

bLizzard 

Loading..
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
83
Xturk Puanı
28
@bLizzard
sizce bunun doğruluk payı nedir?

Bu arkadaşın bir kaç videosu izlemiştim daha önce yalan yanlış ya da provokasyon amaçlı bir şeyler yapacak biri değil gördüğüm kadarı ile kaldı ki zaten videosunda her şey ortada.. Bana göre ortada çok büyük ihmalkarlık var hem hastane yönetiminin hemde insanların görünce açıkçası içim acıdı yani hala durumun vahametini kavrayamamış insanlar. Test sürecinin uzun sürmesine gelince evet doğru zaten zaman zaman da sağlık bakanı ve diğer yetkiler söylüyor tek çeşit bir test kiti yok Türkiye'nin elinde bulunan kendi ürettiği test kitlerinin ne kadar sürede verdiği belli diğer ülkelerden aldıklarımız da üç aşağı beş yukarı belli test sonuçları uzun sürer bunu zaten kabul edelim.

Bugün ekmek almak için dışarı çıktım hava biraz güzeldi güneşli oo bir de ne göreyim millet dışarıda parkta oturanlar var çocuklar sokaklarda oynuyor sıcak havayı bulan atmış kendini dışarı valla şansa yaşıyoruz biz ya :)

bLizzard 

Loading..
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
83
Xturk Puanı
28
Prof.Dr. İlyas Dökmetaş:
"Şu anda gelen hastalarımızın çoğunda şöyle şikayetler de var: Eşten dosttan duyup bende de şu semptom var COVID olabilir miyim diye bize gelenler oluyor. Lütfen paniklemeyelim."
gel de sen bunu bizim millete anlat :)

turker

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
3
Xturk Puanı
8
virüs genç bünyeye fazla etki göstermemektedir ancak akciğerlerde kalıcı hasar bıraktığını duydum bir doktoru dinlemiştim grip'in bir tık üstü deniyor ölüm riskini dirence göre sağlıyor bazı gençlerimiz virüse kapılıp hissetmeden atlatttığını bile belirtiyor ölüm riski vücut direnci olmayanlar için geçerli olabiliyormuş

bLizzard 

Loading..
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
83
Xturk Puanı
28
virüs genç bünyeye fazla etki göstermemektedir ancak akciğerlerde kalıcı hasar bıraktığını duydum bir doktoru dinlemiştim grip'in bir tık üstü deniyor ölüm riskini dirence göre sağlıyor bazı gençlerimiz virüse kapılıp hissetmeden atlatttığını bile belirtiyor ölüm riski vücut direnci olmayanlar için geçerli olabiliyormuş

doğru bir çok genç insan hissetmeyecek bile diyorlar ancak bazı bilim insanlarına göre de gençlerde "kısırlık" dahi yapabilir diyorlar.. Ama şöyle düşünelim biz genciz bize bişi olmaz zaten diyip dikkat etmiyoruz ve kapıyoruz sonrasında ailemize ya da x bir kişiye bulaştırıyoruz o da ona o da ona ve sıra geliyor kronik hastalığı olan yaşlı veya genç birine işte o zaman o kişiyi Allah korusun kaybetme riski oluyor.

özetle genç yaşlı farketmez herkes dikkat etmeli bana bir şey olmaz diyip kestirip atmamalıyız evet sana bişi olmaz ama senden bana olabilir. gibi gibi.

turker

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
3
Xturk Puanı
8
doğru bir çok genç insan hissetmeyecek bile diyorlar ancak bazı bilim insanlarına göre de gençlerde "kısırlık" dahi yapabilir diyorlar.. Ama şöyle düşünelim biz genciz bize bişi olmaz zaten diyip dikkat etmiyoruz ve kapıyoruz sonrasında ailemize ya da x bir kişiye bulaştırıyoruz o da ona o da ona ve sıra geliyor kronik hastalığı olan yaşlı veya genç birine işte o zaman o kişiyi Allah korusun kaybetme riski oluyor.

özetle genç yaşlı farketmez herkes dikkat etmeli bana bir şey olmaz diyip kestirip atmamalıyız evet sana bişi olmaz ama senden bana olabilir. gibi gibi.
takibi tedbir önemli :)

Google ads alanı