• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

[ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME] Themeforest ve Envato Elements Farkları

Bunları Biliyor muydunuz?

  • Evet, zaten biliyordum. Envato Network'e aşinayım.

  • Hayır, bilmiyordum. Envato Network'e aşina değilim.


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Empat 

Full Stack Web Developer
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Katılım
28 Mar 2020
Mesajlar
150
Alınan Tepkiler
48
Xturk Puanı
28
Konum
Antalya
Themeforest ve Codecanyon, Envato Market’e ait bir online satış platformudur.

Envato Elements, sıklıkla CodeCanyon ve Themeforest ile karıştırılır. Envato Elements platformundaki sistemde aylık ($10-$20) veya yıllık ($130-$200) üyelik satın alıp, platformdaki tüm içerikleri ihtiyacınız dahilinde indirebilirsiniz. Themeforest ve CodeCanyon sisteminde ise, üyelik tamamen ücretsizdir; ancak sahip olacağınız (indireceğiniz ve kullanacağınız) her içerik için, belirtilen satış fiyatını ($20-$80) ödemelisiniz. Envato Elements'teki gibi aylık veya yıllık periyotta üye olup sunulan içerikleri dilediğinizce indiremezsiniz.

Bu anlatımımda içerik olarak Wordpress temasını örnek vereceğim. Wordpress teması yerine platformdaki herhangi bir içeriği düşünebilirsiniz.

Hem Envato Elements, hem de Themeforest'te aynı içerik mevcut olabilir. Ancak, Envato Elements'ten indireceğiniz Wordpress temasında bazı kısıtlamalar olabilir Themeforest'tekinin aksine.
Envato Elements'teki Wordpress temasında, hazır şablonların kullanılmasına (demo import) izin verilmemesi sık karşılaşılan kısıtlamalardan birisidir.
Envato Elements'teki Wordpress teması otomatik güncelleme desteği almaz.
Envato Elements'teki Wordpress temasında, tema için geliştiriciden alacağınız özel destek (support) çok kısıtlıdır veya özel destek seçeneği dahil değildir.

Wordpress teması otomatik güncelleme desteği almayacağı için yeni sürüm yayınladıkça (genellikle 3-9 aylık periyotlarda) temayı tekrar indirip websitenize yüklemeniz gereklidir. Bu opsiyonel bir seçenektir, ancak güvenlik, stabilite ve performans konusu nedeniyle kesinlikle önerilir. Temanın yeni sürümlerde, eski sürümlerinde bulunan hatalar çözülür (bugs fixed) ve güvenlik açıkları kapatılır. Dolasıyıla Wordpress temasının en güncel sürümünü kullanmak, Wordpress'in en güncel sürümlerinden birisini kullanmak kadar önemlidir.

Envato Network (Envato'ya ait platformlar):

ThemeForest
CodeCanyon
VideoHive
AudioJungle
GraphicRiver
PhotoDune
3DOcean
 
Google ads alanı