• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Sizce Türkiye Atatürk Ile 2. Dünya Savasina Katilsa Ne Olurdu?

Huuk

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
20
Xturk Puanı
8
Atatürk 2. Dünya Savaşına katılmazdı. Yine tarafsızlığını korurdu.

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Atatürk 2. Dünya Savaşına katılmazdı. Yine tarafsızlığını korurdu.
Ben de katılmayacağını düşünüyorum çünkü, çok büyük bir savaştan çıkmıştık, yeni yeni toparlanıyordu ülke. İkinci bir savaşı kaldıramazdık.

Serdar SEZEN 

x
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
159
Xturk Puanı
43
Web sitesi
datrom.net
Ben de katılmayacağını düşünüyorum çünkü, çok büyük bir savaştan çıkmıştık, yeni yeni toparlanıyordu ülke. İkinci bir savaşı kaldıramazdık.
2.dünya savaşına girmemek tercih meselesi değildi, askeri olarak stratejik bir zaferdir.

Helloroot 

Kurumsal Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
77
Xturk Puanı
28
3 kişiden 2 kişi savaşırsa, olaydan en karlı savaşmayan çıkar. Savaşacağını düşünmüyorum

superman

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
15
Xturk Puanı
8
ATATÜRK yaşasaydı bence savaşı tercih etmezdi. Ama savaşı çıkaran "Aileleri" dünya üzerinden silmek için dünya istihbarat örgütü kurup onları kavanozun içerisine hapsederdi.

dogru 

Developer
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
20
Xturk Puanı
8
Atatürk savaşmayı tercih edicegini sanmıyorum tarafsız olurduk.
Fakat Atatürk o yıllarda hayatta olsaydı bugün refah düzeyi yüksek bir teknoloji ülkesi olurduk.
Hitler'in zulmünden kaçan bilim adamlarının ilk durağı olurdu Türkiye ki zaten birçok bilim adamı gelmek istemiş fakat gerekli şartlar saglanamayinca Abd'yi tercih etmişler.
Atatürk ileri goruslulugu ve bilime verdiği önem sayesinde ABD'nin superguc olmasına vesile olan pek çok bilim adamının Türkiye'ye gelmesini sağlardı.

Alınan Tepkiler
1
Xturk Puanı
3
Atatürk ikinci dünya savaşına katilmayip ülkeyi cumhuriyet 2.0 konumuna sokardi level atlardik tüm ilkleri gerçekleştirdik

Google ads alanı