• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

TC Onaylı üye, SMS dorğulaması ve Mavi tik tutarsızlığı

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Merhabalar,

Sistemde bir yanlışın olduğunu düşünüyorum. Sisteme TC onayı ile üye olmuş veya sonradan TC doğrulaması yapmış kişilerde mavi tik görünmezken, kimin telefon numarası ile doğrulama yaptığı belli olmayan kişilerin yanında doğrulanmış üye / güvenilir üye anlamına gelen mavi tik simgesinin çıkması bence mantıklı değildir. Zira günümüzde geçici telefon numaraları ile SMS doğrulaması yapıldığı zannedersem bu forumda olan birçok kişi tarafından bilinmektedir. Eğer bir insan TC kimlik bilgilerini girdiği halde bu mavi tiki alamıyorsa bu ilerleyen zamanlarda dolandırıcılık / şikayet konularının artmasına neden olacaktır. Çünkü bir kişi TC ile üye olup, forum kurallarına aykırı davrandığı veya insanları kandırmaya çalıştığı için forumdan atılmış, banlanmışsa bir daha kendi TC kimlik numarası ile üye olamayacak, insanları bu forum üzerinden kandıramayacaktır. Ama telefon numarası öyle değil, farklı bir telefon numarası bularak üye olabilir, aynı işleri yapmaya devam edebilir. Bu da forumun kimliğine ciddi zararlar verecektir.

Öte yandan foruma üye olacak olan kimselere verecekleri bilgilerin güvende olduğunu veya Seçkin Talanöz'ün de dediği gibi TC kimlik numarasının sistemde kayıtlı olmadığını gösterip, rahat bir şekilde verilerinin girilmesi sağlanmalıdır. Şahsım adına Seçkin Talanöz'e saygım ve güvenim sonsuzdur, bu konuda şüphem yoktur. Sadece web işleri ile değil, başka işlerde de yardımını çok görmüştüm. Sevdiğim ve saydığım bir abimdir. Sağolsun. O nedenle benim güvenle alakalı bir sorunum yok fakat yeni üye olacak olan kimselere bu güven bir şekilde sağlanmalıdır diye düşünmekteyim.

Mesela bir konu açarak orada TC bilgilerinin kaydedilmediği gösterilebilir ve bu üyelik formuna bir link ile eklenip, kullanıcıya o güven verilebilir. Netice itibariyle birçok forumdan sıkılıp, sorunlar yaşayan insanların yeni bir varoluş amacıyla takıldığı bir forumdur xTurk. Hep beraber daha kaliteli ve güvenli bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar gördüğüm manzara ise gayet olumlu olup, daha da büyüyerek lider konuma oturacağına inancımı arttırmaktadır.

Sadece bir öneri olup, forum için iyi olacağını düşündüm.

Saygılarımla...

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Merhabalar,
aşağıda yer alan maddelerde de gördüğünüz gibi mavi tik simgesini almanın şartları TC onaylı ve SMS onaylı üye olmaktır. Bazen sistem de hata oluyor ve TC onaylı kişinin profilinde TC onaylı yazısı yazmayabiliyor. Bu hatayı bizzat kendim yaşadım.
1 - Tc Onaylı üye olmak
2 - Sms onaylı üye olmak
3 - En az 25 mesaj sahibi olmak
4 - En az 10 beğeni almak

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Merhabalar,
aşağıda yer alan maddelerde de gördüğünüz gibi mavi tik simgesini almanın şartları TC onaylı ve SMS onaylı üye olmaktır. Bazen sistem de hata oluyor ve TC onaylı kişinin profilinde TC onaylı yazısı yazmayabiliyor. Bu hatayı bizzat kendim yaşadım.
1 - Tc Onaylı üye olmak
2 - Sms onaylı üye olmak
3 - En az 25 mesaj sahibi olmak
4 - En az 10 beğeni almak
Ben bu konuyu birkaç gündür özellikle dikkat ettiğim için açtım. Profilde bazı kişilerde SMS onaylı fakat TC onaylı olmaması nedeniyle mavi tik simgesi görünüyor. Bu artık teknik bir sorundan dolayı mıdır başka birşey midir bilemiyorum. Fakat yukarıda söylediğin gibi olmayan profillerde de görüldüğü için bence bir daha gözden geçirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Bu arada "sen neden sms onay yapmıyorsun" diye sormak isteyen arkadaşlar olabilir. Yurtdışında yaşıyorum, telefon onayı yaptıramıyorum. Yönetime bildirdim, bir çözüm üretilecektir. :)

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Ben bu konuyu birkaç gündür özellikle dikkat ettiğim için açtım. Profilde bazı kişilerde SMS onaylı fakat TC onaylı olmaması nedeniyle mavi tik simgesi görünüyor. Bu artık teknik bir sorundan dolayı mıdır başka birşey midir bilemiyorum. Fakat yukarıda söylediğin gibi olmayan profillerde de görüldüğü için bence bir daha gözden geçirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.
Onaylı ancak sizlere gözükmüyor, orada hata ver.

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Hmm. Acaba görünmediği zaman herkese mi görünmüyor yoksa çerezlerle alakalı bir durum mudur?
Hayır, herkese gözükmüyor. Bu durumu bizzat kendim yaşadım. Profilimde tc onaylı yazmıyordu ancak tc onaylı idim. Profilimde yazmamasına rağmen de mavi tik vardı bende.

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Hayır, herkese gözükmüyor. Bu durumu bizzat kendim yaşadım. Profilimde tc onaylı yazmıyordu ancak tc onaylı idim. Profilimde yazmamasına rağmen de mavi tik vardı bende.
Haydi hayırlısı bakalım. Ama diğer konular düşünülebilir yeni üye olacaklar için...

Cihan 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
23
Xturk Puanı
8
Kurucu üye nasıl oluyor

Google ads alanı