• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Yandex Botları Sitelere Zarar Veriyor Mu?

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Yandex Botları Sitelere Zarar Veriyor Mu? Bazı gruplarda yandex botlarının sunuculara hack saldırısı yapar gibi zorladığı düşünülüyor. Ciddi anlamda agresif bir tarama tekniği kullanıyor. Bundan dolayı ülkemizde bulunan çoğu hosting firması yandex botlarının taramasını engelleyecek aksiyonlar alıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

vip 

WordPress Developer
Moderatör
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
109
Xturk Puanı
43
Zarar vereceğini düşünmüyorum, sunucu firmaları botların yoğun bant harcadığından dolayı yavaşlama sorununu ortadan kaldırmak için botları engellediğini düşünüyorum. Aslında siteye zarar verdiği için değil de sunucu performansını artırmak için olabileceği kanısındayım. (Tamamen öngörüdür.)

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Tamam dostum konu zaten bu. Sunucu performansını kötü etkiliyor. Siteyi yavaşlatıyor vb sorunlar. Fakat Yandex bunu ne yazık ki yapıyor. Sizce optimizasyon sorunu oluştursa da Yandex botlarını engellemek mi engellememek mi?

ksualp

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
9
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.ucretsizkonser.com
Taranabilir olmak her zaman iyidir. Fakat şöyle bir durumda var yandex botları google botları kadar gelişmişte olsa hosting üzerindeki etkili yorucu olabiliyor.. Sunucu sağlam ise tarama esnasında zorlamayacak ise elbette yandex'inde bing'inde taramasında fayda var. Hosting'i populer arama motorlarına kapatmak bana saçma geliyor.

Google ads alanı