• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Otomobil piyasası

Hero 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
22
Xturk Puanı
8
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar,

Piyasanın hli ortada çoğu insan ikince el aracına sırf meraktan yüksek fiyat çekip piyasayı yükseltiyor, sıfır araçlardan daha pahalı fiyat isteyenler ve ne olacak bu piyasanın hali

Buzzymedia 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
101
Xturk Puanı
43
Sahibinden sitesi olduğu sürece piyasa aynen böyle kalacak . Satmaya niyeti olmayanlar yüksek fiyattan koyuydukları için durum böyle

RGB 

İndustry Support
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
25
Xturk Puanı
18
Web sitesi
serbestpiyasa.co
Sıfırlar yükseldiği sürece ikinci el de artmaya devam edecek...

Hero 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
22
Xturk Puanı
8
Sahibinden sitesi olduğu sürece piyasa aynen böyle kalacak . Satmaya niyeti olmayanlar yüksek fiyattan koyuydukları için durum böyle
Bence de hep bu fazla koyayım giderse gider gitmezse bana kalır diye düşünenler yüzünden bu haldeyiz gerçekten çok kötü hal aldı

Hero 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
22
Xturk Puanı
8
Sıfırlar yükseldiği sürece ikinci el de artmaya devam edecek...
Evet önce den debu böyle devam ediyordu fakat bu son dönemlerde gerçekten fahiş fiyatlar uygulanıyor herkes şkayetçi bu durumdan ama herkeste bu piyasaya göre fiyat veriyor

Aeacus

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
3
Çocukluğumdan beri aile dolayısıyla 2.el otomobil sektörünün içindeydim. Sanırım 5-6 sene oluyor bu işi yapmayı bırakalı. Sahibinden, arabailan, arabam vb. siteler çıktığında belliydi bu işin buraya varacağı aslında. Artık herkes galerici, herkes 2.el oto uzmanı ve herkes bu işin ticaretini yapabilir "hale geldi"! Hal böyle olunca bunun üstüne bir de paramız sürekli değer kaybedip, vergiler şişirilip sıfır araç fiyatları da arttıkça şuan olduğumuz noktaya geldik. Gerçekten inanılır gibi değil şuan araç fiyatları. Ama şöyle de düşünmek lazım 2 sene önce 40kya aldığın arabayı bugün 60a satıyorsun da, e senin 2 sene önceki 40kn zaten şuan 60k :) Yani paranın miktarı yükselse de alım gücü aynı hatta belki de daha düşük. İlla ki piyasayı keyfi yükseltenlerin de payı var ama yükü tamamen buna yüklemek çok cahilce olur. Asıl faktör paramızın değer kaybetmesi, ülkemizde üretimin olmaması ve vergi yüküdür. Bu 3 faktör de bizim için pozitif yönde ne zaman ilerlemeye başlar, o zaman 2.el fiyatları da düşer.

E-Ticaret 

E-commerce & Digital Director
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
119
Xturk Puanı
43
Web sitesi
www.eticaretteyim.com
vala hocam halen yürüme aşığıyım araba sürmeyi sevmem ama süren bırı olursa pencereyı ve ust tavanı acıp muzıkle yolculuga hıc hayır dıyemem

MasMavi 

www.oruc.org
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
71
Xturk Puanı
28
Yukarıda arkadaşın dediği gibi herkes galerici herkes bi kazanç peşinde 2 gün önce abim devlet memuru geldi buradan araba aldı gitti al sat yapıyor.Velhasıl kelam piyasanın düzelmesi çok zor gibi görünüyor.

dogru 

Developer
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
20
Xturk Puanı
8
Aslında hata kabullenen alıcılarda, dün kilit problemi yüzünden sanayiye götürdüm aracımı ondan sonrada yandaki yağ filtreciye girdim yağ değiştirmek için.
Adamın dediği ilk şey ne kadara satıyosun bana sat oldu ilk başta anlamadım ne dediğini dükkandan dükkana girdiğim için arabayı satacağımı bakım yaptırdığımı düşünmüş.
Şuanki kabarık piyasanın bile 15.000 tl üstünde fiyat verdim 5000 indir alıyım dedi adam ben satmadım fakat piyasada bu fiyatlara alıcılar var ki bu adam arabadan anlayan sanayii ustası bile bu fiyatı kabullenmişken insanlarda niye ucuza satıyım diye yüksek fiyata veriyor aracını.

Google ads alanı