• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Twitter'da bazı resimler büyük bazı resimler küçük çıkıyor

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Merhabalar,

Son bir haftadır All in pack seo, Yoast ve Rank Math eklentilerini denemekteyim. Rank Math hariç diğerlerinde resimlerin hepsi büyük halde çıkarken Rank Math'e geçtikten sonra, tüm ayarları yaptığım halde Twitter'da paylaştığım içeriklerin resimleri küçük olarak çıkmaktadır.

Bunun çözümünü bilen arkadaşlar var mı? Veya neden kaynaklanıyor olabilir?

Teşekkürler.

twiiter.jpg

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Güncel

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
1
Merhaba,

Ekte görüldüğü gibi mi yapılandırdınız Twitter Card Type ayarınızı? // OpenGraph.. kısmına takılmayın o başka bir meseleydi :)

Screenshot.png

Alınan Tepkiler
1
Xturk Puanı
3
ben şunu fark ettim her şey düzgün olsa bile Twitter bir sorun çıkartıyor. Twitter'ın bu şekilde düzgün çalıştığı çok nadir gördüm. Bence çok araştırmayın, bende de link önizlemesi oluşmuyordu her şey normaldi bazı forumlarda 2017'den beri çözümü bulamayanları görünce saldım Twitter'ı :D

Alınan Tepkiler
0
Xturk Puanı
1
ben şunu fark ettim her şey düzgün olsa bile Twitter bir sorun çıkartıyor. Twitter'ın bu şekilde düzgün çalıştığı çok nadir gördüm. Bence çok araştırmayın, bende de link önizlemesi oluşmuyordu her şey normaldi bazı forumlarda 2017'den beri çözümü bulamayanları görünce saldım Twitter'ı :D
Bu twitter botlarına izin vermeyen sunucularda oluyor genelde. Bir ara yaşamıştım robots.txt dosyama aşağıda ki kodu ekleyerek sorunu çözmüştüm.

Kod:
User-agent: Twitterbot
Disallow:

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Bu twitter botlarına izin vermeyen sunucularda oluyor genelde. Bir ara yaşamıştım robots.txt dosyama aşağıda ki kodu ekleyerek sorunu çözmüştüm.

Kod:
User-agent: Twitterbot
Disallow:
Denedim, fakat olmadı ben de. All in pack seo veya yoast seo'da sorun çıkmıyor, rank math'de oluyor bu sorun. çok ilginç..

İlk defa rank math ile karşılaştım. Eklenti güzel, sırf bu yüzden de bırakmak istemiyorum. :)
Merhaba,

Ekte görüldüğü gibi mi yapılandırdınız Twitter Card Type ayarınızı? // OpenGraph.. kısmına takılmayın o başka bir meseleydi :)

Ekli dosyayı görüntüle 717
Evet, ayarları ekte görüldüğü şekilde yaptım. Fakat ilginç bir şekilde eskiden paylaştığım içerikleri büyük resim ile gösterirken, rank math'i kurduktan sonra eklediğim içerikleri küçük resim ile gösteriyor.

Google ads alanı