• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

WordPress 5.4 RC3 (31Mart 2020) Güncellemesinde Yeni Neler Var?

mehmetonline 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
13
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.mehmetonline.com
Güncelleme geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu ve 31 Martta herkese dağıtımı yapılacağı söylendi.
Şu an bir kısıma güncelleme verildi fakat çoğu Wordpress sitesi halen güncelleme almadı.

Edit: Güncelleme yapmadan önce yedek alın, yeni sürüm ile uyumsuz eklenti vs temalar sorun yaşayabilir.
Edit: Bazı temalar sorun yaşamış yedek alarak test edin.

Güncellemeyi manuel olarak almak için şu linklerden faydalanabilirsiniz:
https://wordpress.org/plugins/wordpress-beta-tester/
https://wordpress.org/wordpress-5.4-RC3.zip

Peki neler yeni?
1- Editördeki bloklara Sosyal Simgeler eklendi. Sosyal medyalara dilediğiniz bağlantıyı Sosyal ikonlar için eklenti kullanmadan verebilirsiniz.
1585652732897.png
2- Buton ekleme özelliği geldi. Yazı içine dilediğiniz boyut,renk,ovallikte özelleştirilebilir buton ekleyebilirsiniz.
1585652911313.png

3- Metin editörüne Metin reklendirmek için Renk kısayolu eklendi.
1585653241675.png

4- Can sıkıcı bir şey olan blok seçtiğinizde genişleyip seçimi ve düzenlemeyi zorlaştıran sorun giderildi.
1585653725061.png

5- Bloglardaki gömülü embed lere Tiktok da eklendi.

Başka bir çok küçük özellik daha var fakat yukarıdakiler en kullanılabilir olanlar.

İyi bloglar.

Son düzenleme:

Empat 

Full Stack Web Developer
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
48
Xturk Puanı
28
Teşekkürler paylaşım için. Arkadaşlar güncellemeyi uygulamadan önce eklentilerinizin ve geçerli temanızın bu sürümü desteklediğinden emin olun. Aksi taktirde sorunlar yaşayabilirsiniz. Benim tavsiyem, güncellemeyi bir süre sonra uygulamanızdır.

Cihan 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
23
Xturk Puanı
8
Klasik metin editörü 2020 yılına kadar mi destek vardı? Binlerce kişi yeni editörü sevmiyor
Wodrpess in asıl çıkma amacı kod bilmeyener de site açabilmesi için tasarlamamışken, blogları şekillendirmek ex css bağlı bu çıkış amacına aykırı
Bilgilendirme için teşekkür ederiz

mehmetonline 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
13
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.mehmetonline.com
Klasik metin editörü 2020 yılına kadar mi destek vardı? Binlerce kişi yeni editörü sevmiyor
Wodrpess in asıl çıkma amacı kod bilmeyener de site açabilmesi için tasarlamamışken, blogları şekillendirmek ex css bağlı bu çıkış amacına aykırı
Bilgilendirme için teşekkür ederiz
Bir sınır yok bildiğim kadarıyla. Klasik editör artık zaten eklenti olarak kullanılıyor. Bu nedenle dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Gutenberg editörü ilk başlarda sevmemiştim. Ancak her güncellemede daha iyiye gidiyorlar. Ben dahil bir çok tema yapımcısı klasik editöre desteğini çoktan kesti. Artık Gutenberg destekli temalar geliştiriyoruz. O nedenle sevmeye çalışın Gutenberg candır :)

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
Evet, Jannah teması cortladı :D eklentileri uyumlu değilmiş aman dikkat edin, benim ki öğrenme için kurulan bir site canınız yanmasın bekletin güncellemeyi

BilenAdam 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
28
Xturk Puanı
18
Evet, Jannah teması cortladı :D eklentileri uyumlu değilmiş aman dikkat edin, benim ki öğrenme için kurulan bir site canınız yanmasın bekletin güncellemeyi
Aman dikkatli olalim yoksa emekler çöp olur ?

jodd 

JODD HABER
Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
120
Xturk Puanı
43
Web sitesi
jodd.net
Bir sınır yok bildiğim kadarıyla. Klasik editör artık zaten eklenti olarak kullanılıyor. Bu nedenle dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Gutenberg editörü ilk başlarda sevmemiştim. Ancak her güncellemede daha iyiye gidiyorlar. Ben dahil bir çok tema yapımcısı klasik editöre desteğini çoktan kesti. Artık Gutenberg destekli temalar geliştiriyoruz. O nedenle sevmeye çalışın Gutenberg candır :)
Hocam ne tarz temalar geliştiriyorsunuz?

Google ads alanı