• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Wordpress En İyi Cache Sistemi

Alınan Tepkiler
39
Xturk Puanı
13
Web sitesi
www.hosting.com.tr
Hocam güvenlik eklentisi kullanıyorum .Sizce gereksiz mi
wordfrence eklentisi
Merhaba

Ben bu tür güvenlik eklentilerini önermiyorum. Kaş yapayım derken göz çıkartabilyor. Özellikle .htaccess 'e eklenen kurallar çok fazla olursa veya engellenen IP listesi uzayıp giderse genel performansı çok olumsuz etkiler. Bu işi Layer3,4 ve 7 katmanında Server Side yapmak lazım. En ideali Comodo Mod_Security kural kümesini ve cPanel için Exploit Scanner'i aktif etmek. Bunu hosting sağlayıcınızdan isteyin.

Alınan Tepkiler
39
Xturk Puanı
13
Web sitesi
www.hosting.com.tr
Bizde tüm sunucular için standart uygulamalar. Plesk kullanıyorsanız Plesk Wordpress Toolkit çok güzel özelliklere sahip. Ortalama her firmada olabilecek özellikler. Zaten Mod_Security açık kaynak Apache , Nginx veya Litespeed ile tam uyumlu bir sistem.

Mod Security bazen farkında olmadan sizi de engelleyebilir. Bu durumda cPanelden geçici kapatın. Güncelleme, update veya eklenti kurulumu bitince yeniden aktif edebilirsiniz.

En çok saldırıyı RevSlider alıyor. Bu eklentide çok fazla açık var. Ben kullanımını önermiyorum.

E-Ticaret 

E-commerce & Digital Director
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
119
Xturk Puanı
43
Web sitesi
www.eticaretteyim.com
Paylaşımınız için minnettarım tüm guvenlık eklentılerını kaldıracagım :D sizin firmanın lınkını atarmısınız özelden lüfen incelemek uygun olursa beraber calısma fırsatı yakalamak isterim

rokann 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
14
Xturk Puanı
8
Web sitesi
supplementmarketim.com
Gereksiz botların listesini access_log dosyanızı analiz ederek çoğaltabilirsiniz. Ben bir kısmını listeye ekledim. Bunu .htaccess dosyasının en üstüne koymanız gerek. Unutmayın, .htaccess dosyasında üst sıradaki kurallar alt sıradakileri ezer.

Apache yapılandırması:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} (bingbot|Baiduspider|SemrushBot|Yahoo|MJ12bot|AhrefsBot|Sogou|MegaIndex|VelenPublicWebCrawler|Teleskop|Dotbot|Cityreview|Sosospider|Twiceler|Exabot|Sogou|Java|trendictionbot|ZoominfoBot|XoviOnpageCrawler|pingdom|Aboundex|Cogentbot|FHscan|msnbot|TinEye-bot|Seekport) [NC]
RewriteRule .* - [R=403,L]
Hocam ben engellemek istiyorum bu listeye |Yandex| olarak eklesem yeterli olur mu?

Alınan Tepkiler
39
Xturk Puanı
13
Web sitesi
www.hosting.com.tr
Evet listeye istediğiniz kadar |blabla|xyz|abc| şeklinde ekleyebilirsiniz. Lütfen bunları reklam için yaptığım düşünülmesin. Amacım xturk.com için uzman görüşü sağlayarak daha güvenilir ve doğru bilginin paylaşıldığı bir platform olmasına katkı sunmak. Bu bağlamda bizden bir ürün almak isteyenlere %50 özel indirim kodu oluşturdum. Güle güle kullanın.

Firmamızın ismi : Hosting.com.tr
İndirim Kodu : XTURKOZEL50

rokann 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
14
Xturk Puanı
8
Web sitesi
supplementmarketim.com
Cevap için teşekkür ederim, yeni hosting yenilemesi yaptım fakat tekrar ihtiyacım olursa sizden karşılayacağım.

mehmetonline 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
13
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.mehmetonline.com
Wp Fastest Cache kullanıyorum. Basit ve hızlı.

dogru 

Developer
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
20
Xturk Puanı
8
Ref mesajım bulunsun.

Google ads alanı