• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Bu küçük püf noktaları ile backlinksiz yükselin...

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Bunların kaynağı falan olmaz tecrübe ile sabit olur :) cümlesinden benim size nasıl bir tepki ile cevap verdiğimi nasıl anladınız şahsen hayret ediyorum. İster 15 ister 18 yaşında olurum, bu kimseyi ilgilendirmez. Verilen bu bilgileri detaylı bir araştırma yaptıysanız görebilirdiniz. Sert ve ters verdiğim cevaplar sadece beni ilgilendirir. Öneriniz için teşekkür ederim, hatam oldu ise kusura bakmayın.
Bak bahsettiğim nokta tam olarak bu. İster 15 ister 18 yaşında olurum bu kimseyi ilgilendirmez. Cümlesi çok sert bir cümle, toplum içinde yaşıyoruz, senden büyükler var saygı bekler senden küçükler var sevgi bekler. Senden sevgi ya da saygı bekleyen kişilere bu şekilde net ve sert cevaplar vermen onları bazen üzebilir. İnsanlar her zaman iyi olamıyor. Birisinin canı sıkkın olur çok yanlış anlar ve kalbini kırabilir. Ya da sen veya o forumdan banlanıp ekmek kapısını senden dolayı bir tartışmadan kapatabilir.

İstersen 11 yaşında ol dostum. Ben 11 yaşında kazandım ilk paralarımı. Senin yaşındayken tıpkı senin gibi birçok konuda bilgim vardı maddi manevi insanlara ve firmalara destek oluyordum. Tıpkı senin gibi. Bak ne kadar çok konuya yardım amaçlı cevaplar yazıyorsun bu inanılmaz birşey. Senden bir şeyde öğrendim bunun için teşekkür de ettim sana.

Ama gel cümleni tdk sözlüğü gibi inceleyelim. "Bunların kaynağı FALAN olmaz. Tecrübe ile sabit olur ":)"

Şimdi ilk olarak falan kelimesini büyük yazdım. Türkçe de bu tarz bir cümle kurup içerisine senin yaptığın gibi falan kelimesini eklersen karşındaki kişiye "Tecrübesiz, eğitimsiz, bilgisiz, boş yapma" gibi atıflarda bulunduğun kanısı çok rahat çıkartılabilir. Bunun yanında tecrübe ile sabit olur diyerek kahkaha değil sade gülümseme emojisi kullanırsan buda tabir olarak "sırıtma" olarak algılanır ve Üstten bakıyormuşsun, bilgi olarak karşındakini eziyormuşsun havası katar. Yani sen canın istediği gibi istediğin kişiye yazıp geçiyorsun ama gruplarda forumda sık sık insanların sana kızar tavırlarla cevap verdiğini görüyorum. Amacım bu aslında.

Cümlelerini lütfen seçerek kur. Yaşın eğer senin söylediğin gibiyse ve bu karakterle büyümeye devam edersen ikili insan ilişkilerinde hep olumsuz maskülen bir karaktere bürüneceksin. Buda müşteri iknada, sektörel sohbetlerde, arkadaş ilişkilerinde ve özel ilişkilerinde karşına hep sorun olarak çıkacak. Benim annemde bu şekil de mesela sürekli yüksek ses tonu ve sert bir şekil de konuşur. Her konuda verdiği fikir en üst gibi düşünür ve öyle hareket eder. Ben senin yaşlarındayken evimizde hiç misafir eksik olmazdı hatta bir gün misafir olmayınca ben çok sıkılırdım :)

Ama şuan corona falan çıkmadan önceki hayatımıza bakıyoruz 1 senedir evimize bir kere misafir gelmedi. Neden çünkü annem tüm arkadaşlarıyla küstü. Bu arada annemin çevresini azımsama he :) Benim sünnet düğünümde annemin çevresi sayesinde 80 araçlık konvoy oluştu. Biz aşiret, zengin insan falan da değiliz. O çevreden yılda 1 misafir gelmeyecek kadar geriletti bu karakterinden dolayı hayat onu...

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Ayhan karaman, seo analiz grubu ve imzamda ki blogumdan da yardım alabilirsin :)) .

günlük rastgele aramalarında içerikleri araştırırsan denk gelebilirsin. Ek olarak imzam'daki sitem :) "instagram algoritması" , "google ads yeniden pazarlama kurulumu"
Teşekkür ederim kurcalayacağım..

esad

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
4
Xturk Puanı
3
Boş yapmayalım lütfen :) Sektör içerisinde hizmet veren bir bireyim ben. Söylemek istediğim tecrübelerini kanıtlasın o zaman. Veri paylaşsın o zaman bende diyorum ki ana keywords yerine zıt anlamı kullanın istediğiniz kelimede 4 günde 0. sıradasınız. Tecrübe ile sabit uygulayın sonuçları söylersiniz bana ;)
Merhaba Berkay Bey, bu konuyu biraz daha açabilir misiniz?

Baytronik 

Baytronik Dijital Pazarlama Ajansı
TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
234
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.baytronik.com
Bu arada yanlışınız şu hocam. Ben size kanıtlayın demedim. Sizin cevabınıza ithafen eğer kardeşimde böyle düşünüyorsa kanıtlaması gerekir konusunu örnekle anlattım. Sizin orada verdiğiniz cevap ve hitap şeklinizde sıkıntı vardı. Yani bir ara yaşınınızın küçük olduğunu söylediniz tam hatılamıyorum. büyük ihtimalle tepkilerinizin bundan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Sizden ricam lütfen insanlarla dalga geçer gibi, tepeden ya da herşeyi ben biliyorum en mantıklı ben düşünüyorum tarzda cevap vermeyin. Lütfen! Sektörde neredeyse 11. yılım ben ilk okula gidiyordum teknoloji ile ciddi paralar kazanmaya başladığımda. Eşimin dostumun hesaplarına göndertirdim kazandığım paraları. Yani bir cevap vermek istedim bazı tecrübelerime dayanarak çocuk azarlar gibi cevap vermişsiniz üstüne yazdığım cevaptan sonra halen laf sokar gibi karşılık veriyorsunuz.

Hatam olduysa kusura bakmayın ama lütfen söylediklerimi bir düşünün. Sizinle hiç ikili münakaşaya girmedim ama sık sık farklı alanlarda farklı kişilere verdiğiniz sert ve ters cevapları gözlemledim. Şayet söylediğiniz gibi gerçekten daha ergenlik yaşındaysanız bir abiniz olarak fikrimi bu şekil de belirtmek isterim saygılar.
hocam insanların heveslerini kırmayın, arkadaşın yaptığı en büyük hata SEO'nun bir kalıbı olacağını düşünüyor oluşudur. Oysaki her sektör ve her web sitesi için farklı SEO kriterleri uygulanıyor ve sabit bir başlangıç olmadığı için deneme yanılma yöntemi ile çalışmalar gerçekleştirildiğini hala görememiş. Niş bir sektör örneğin 4 kuyruklu bir anahtar kelimede denemiş arama hacmini 10 bin bile olmayan başarı sağlamış. Aynı başarıyı 2 kelime yada tek kelimelerde sağlayamayacaktır. Sizde biraz vurunca öldür misali girmişsiniz konuya :)
Herkese iyi forumlar

totrakanlicom 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
31
Xturk Puanı
18
Web sitesi
totrakanli.com
SEO çok kapsamlı bir çalışma gerektirir ve trendler günlük hatta anlık olarak her an değişebilir(ana hatları saymazsak) . SEO uzun soluklu bir çalışmadır ve başarı için mutlaka sabredilmelidir. Her madde için 3 sayfa yazı çıkartabilirim. Günün sonunda google kullanıcının arama terimi karşısında alaka düzeyi ile örtüşen bir sayfa verip vermediğinize bakar. Tavsiyem günlük veya haftalık değil uzun soluklu bir çalışma programı ayarlamanız. Google kankamız bu tarzı seviyor.

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
hocam insanların heveslerini kırmayın, arkadaşın yaptığı en büyük hata SEO'nun bir kalıbı olacağını düşünüyor oluşudur. Oysaki her sektör ve her web sitesi için farklı SEO kriterleri uygulanıyor ve sabit bir başlangıç olmadığı için deneme yanılma yöntemi ile çalışmalar gerçekleştirildiğini hala görememiş. Niş bir sektör örneğin 4 kuyruklu bir anahtar kelimede denemiş arama hacmini 10 bin bile olmayan başarı sağlamış. Aynı başarıyı 2 kelime yada tek kelimelerde sağlayamayacaktır. Sizde biraz vurunca öldür misali girmişsiniz konuya :)
Herkese iyi forumlar
Ben genelde elimden geldiğince sakin ve kişiyi kırmadan cevap veririm. Arkadaşla da özelden konuştuk diye hatırlıyorum. Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Berkay Ağlar 

Özel Yetkili
Kurucu Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
68
Xturk Puanı
28
Web sitesi
www.berkayaglar.com.tr
Merhaba Berkay Bey, bu konuyu biraz daha açabilir misiniz?
Hangi konuyu dostum? Ben orada bir ironi yapmıştım onu gerçek düşüncem sanıp açmamı mı istiyorsun tam anlayamadım.

malikcanbalaban

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
14
Xturk Puanı
3
Web sitesi
dijitalpazarlamadunyasi.com
SEO çok kapsamlı bir çalışma gerektirir ve trendler günlük hatta anlık olarak her an değişebilir(ana hatları saymazsak) . SEO uzun soluklu bir çalışmadır ve başarı için mutlaka sabredilmelidir. Her madde için 3 sayfa yazı çıkartabilirim. Günün sonunda google kullanıcının arama terimi karşısında alaka düzeyi ile örtüşen bir sayfa verip vermediğinize bakar. Tavsiyem günlük veya haftalık değil uzun soluklu bir çalışma programı ayarlamanız. Google kankamız bu tarzı seviyor.
Teşekkürler, evet seo uzun soluklu bir çalışmadır ve asla sabit değildir. Konu da anlatmak istediğim bu küçük püf noktalar ile backlink gerektiren, az biraz rakip sayısı olan sektörlerde sıralama alabilmenin mümkün olması..

Erman

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
7
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.kulturpark.net
Merhabalar,
Forumda bilgi paylaşımının çokluğu forum üzerindeki genel paylaşım eğilimini de "paylaşımcılık" ilkesine yönlendiriyor. Bu başlık altındaki eğitim tadındaki bilgilendirmeniz için şahsım adına çok teşekkür ederim.

Bu konuda biraz serzenişte bulunayım, genelde kişisel kar amacı gütmeyen projelerimde (normalde de ticari yapmıyorum zaten) yardım istediğimde "her bilginin bir diyeti vardır hocam" tarzında şeylerle karşılaşıyorum bu yüzden destek istemekten de çekinir oldum şahsen.

Dileğim forumda bilgi paylaşımı adına bu tür postların açılması bizi daha mutlu edecek

Teşekkür ederim

Google ads alanı