• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

cPanel Crack Kullanımı - Dikkat !

Karakartal

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
Alınan Tepkiler
4
Xturk Puanı
3
Öncelikle hayırlı forumlar ;

Aslında bu bir şikayet değil ancak kullanıcıların dikkat etmesi hususunda yazmak istiyorum. Ek olarak yönetimin adil olduğuna güveniyorum.

Bilindiği gibi cPanel en çok kullanılan hosting panellerinden biridir. Geçtiğimiz yaz aylarında cPanel Lisans model ve fiyatlarında değişikliğe gitmişti. Bu değişiklik sonrası artık sınırsız domain barındıran lisanslar bulunmamaktadır. Tamamiyle alan adı sayısına göre lisans modeline geçilmiştir.

Bu değ sonrası İranlı olduğunu bildiğim satıcılar tarafından cpanel crack sürümü piyasaya sürülmüştür. Bu sürüm bir çok güvenlik açığını ortaya çıkarmaktadır.

Bazı hosting firmalarının ip bloklarını kontrol ettiğimde malesef ülkemizde yaygın olarak cpanel crack kullanımı gözükmektedir. Aklınıza bile gelmicek büyük hosting firmaları cpanel crack sürümünü kullanmaktadır. Bu firmalar tüketicilerin onca emek harcayarak hazırladıkları web sitelerinin güvenliğini hiçe sayarak hosting sunucularında crack sürüm kullanmaktadırlar.

Diğer platformlarda bu konu dile getirildiğinde malesef konular silinmekte ve kitlenmektedir . Bu da birilerinin kuyruğuna basıldığını ortaya çıkarmaktadır.
Bazı hosting firmalarını gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Kullanıcıları düşünerek directadmin panele geçiş yapmışlar. Ama bazılarıda uyanıklık yapıp resmen insanları dolandırmaktadır.
Hatta hatta bazıları ( forumda sıkça kullanılan firmalardan ) fiyatları yüksek gösterip crack kullanımını gizlemeye çalışmaktadır. Ama yemezler arkadaşlar...

Yeni cpanel fiyatlarını https://cpanel.net/pricing/ bu adresten görebilirsiniz.
Görülebileceği gibi çoklu limitsiz barındırmaya uygun değildir. Firmalar net olarak kullanıcıları kandırmakta ve güvenliğini düşünmemektedir.

Peki siz cpanel crack kullanan firmayı nasıl anlayacaksınız ?

1 - Hosting alırken uygun fiyatlı cpanel paketlerden uzak durunuz.
2 - Limitsiz domain olarak satılan reseller paketlerinden kesinlikle uzan durunuz. ( cPanel limitsiz domain lisansı yok )
3 - Şüphelendiğiniz firmalardan ana sunucu ip adresini isteyerek https://verify.cpanel.net adresinden sorgulayınız.

Aslında bu konu diğer firmalara bir uyarıdır diyebiliriz. Eğer kullanıma devam edilmesi durumunda ifşa işleminede geçmek zorunda kalabiliriz.
Diğer platformlar bu konuda özen göstermemektedir. Umarım bu konumuz silinmez.

ibrahimdurmus 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
243
Xturk Puanı
43
Web sitesi
meraykuruyemis.com.tr
Merhaba,

Bilgilendirme için teşekkür ederim, birazdan ben de kontrol edeceğim. Verilerimin risk altında olması çok sıkıntılı bir durum. Bize bilgi vereceğini düşündüğüm için @root adlı kullanıcıyı etiketliyorum.

META

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
3
Xturk Puanı
3
Web sitesi
buytakipci.com
A***license.ir diye bir siteden satış yapıyorlar fakat rağbet görmesinin de bir sebebi var cPanel'in haksız lisans politikası bu konuda crack kullanmak yerine alternatifler kullanılmalı örneğin Directadmin , Maestro Panel ayrıca CentosWebPanel vs. açık kaynak kodlu paneller geliştirip uyarlanıp güvenlik açıkları giderilerek kullanıma sunulabilir.

META

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
3
Xturk Puanı
3
Web sitesi
buytakipci.com
Crack kullanacak ve yazılım bilgisi sahip olan arkadaşlara tavsiyem cPanel Api'sini bir test edin lisans bitince kullanılmaya devam ediyor mu eğer API kapanmıyorsa lisans bitişten sonra cracksiz cPanel yazabiliriz.

Karakartal

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
Alınan Tepkiler
4
Xturk Puanı
3
Ben cpanel haklı demiyorum ancak crack kullanımı hosting kullanıcılarının güvenliğini büyük riske atıyor. Birde diğer cpanel kullanmayan firmalar ile haksız rekabet oluşturuyor.

Ayrıca bazı duyumlara görede crack kullanan firmalar lisanslı kullanıyormuş gibi yapıp müşterilerinden domain başı ek ücret çıkarıyorlar. Bunu yaparken hiç yüzleride kızarmıyor. Yani işi resmi olarak dolandırıcılığa dökmüş durumdalar. Şuan tek temennimiz crack kullanan sunucuların hacklenmesidir ve bu firmaların rezil olmasıdır.

hostixo

Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
10
Xturk Puanı
3
Web sitesi
www.hostixo.com
Bu konuda yazıcak çok şey var ama yazmıyorum.
cPanel crack kullanmanın sucuğa domuz eti karıştırmaktan bir farkı yok. Ticari ve ahlaki kurallara hiç yakışmıyor. Bizde bilirdik crack kullanmayı , insanları keriz yerine koymayı ama directadmin panele geçiş yaptık. Müşterilerimize directadmin kullanımını öğretiyor ve takıldıkları noktada destek veriyoruz.

Google ads alanı