• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Opencart ürünler problemi ?

Angarali

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
iyi forumlar opencartta bu problemi çözemiyorum eklenti kullanıyorum ancak faydası olmuyor ne yapmalıyım ?
1591036727579.png

Ekli dosyalar

Angarali

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
OpenCart Google Rich Snippets Tool bu eklentiyi kullanıyorum hocam

E-Ticaret 

E-commerce & Digital Director
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
119
Xturk Puanı
43
Web sitesi
www.eticaretteyim.com
Eticaretteyim Ekibinden (takım arkadaşım Emre'nın daha önce paylaştıgı bır yazıyı gordum oldugu gibi iletiyorum

itemprop etiketini kullanımı yapılmamış veya eksik olmasından kaynaklanan bir sorun.
Örnek Kullanım:
Kod:
<div class='snippet-data'> <span itemprop='itemReviewed' itemscope itemtype='http://schema.org/Product'><span itemprop='name'>test yazı</span></span></div>
Temanıza göre, özellikle ürün ve kategori sayfalarınızın div, H1,H2. etiketlerinin arasına ekleyebilirsiniz.

Bunun için;
Catalog/view/theme/tema_klasor/common/product.tpl & product.twig

Örnek yol yazdım yolu yanlış olabilir.
Bu yollarla temanızın ilgili kodlarında düzenleme yaparak çözümü icra edebilirsiniz.

Angarali

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
hocam aslında temamda öyle bir kod dizilimi var aslında ama senin verdiğin kodu ekledim bi deneyelim teşekkürler.
1591037958302.png

E-Ticaret 

E-commerce & Digital Director
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
Alınan Tepkiler
119
Xturk Puanı
43
Web sitesi
www.eticaretteyim.com

umitengiz

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
hocam aslında temamda öyle bir kod dizilimi var aslında ama senin verdiğin kodu ekledim bi deneyelim teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 867
Problem itemprop tag'inin olmayışı değil, o üründe henüz derecelendirmenin olmayışı. Üründe rating yoksa böyle bir hata almanız normal.

HTML:
<div class='snippet-data'> <span itemprop='itemReviewed' itemscope itemtype='http://schema.org/Product'><span itemprop='name'>test yazı</span></span></div>
Burada trick, rating olmadığı için boş dönecek kısma test yazı yazmak sanırım. Böyle bir şey yapmak gerekli mi gereksiz mi tartışılır.

Google ads alanı