• Yeni Ticaret Puanı Özelliği: Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • XTurk üye grupları genel yetkileri güncellenmiştir. Okumak için tıklayınız.

Wordpress En İyi Cache Sistemi

Alınan Tepkiler
2
Xturk Puanı
3
Web sitesi
lisanspress.com
Şuana kadar kullandım en cache eklentisi Swift Performance Pro'dur denemenizi tavsiye ederim.

Muhammet 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
179
Xturk Puanı
43
litespeed cache ayarları hakkında destek verebilecek var mı ? Ayarlama yapacak kadar müsait olmazsanız ayarları ekran görüntüsü olarakta gönderebilirsiniz. Çok sevinirim.

rokann 

TC Onaylı Üye
Yeni Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
14
Xturk Puanı
8
Web sitesi
supplementmarketim.com
litespeed cache ayarları hakkında destek verebilecek var mı ? Ayarlama yapacak kadar müsait olmazsanız ayarları ekran görüntüsü olarakta gönderebilirsiniz. Çok sevinirim.
Hocam ben şahsen buradan bakarak yaptim. Kullandığım tema hantal olmasına rağmen, bu ayarlar ile toparladı siteyi.

korkmazoglunakliyat 

Evden Eve Nakliyat
Kurumsal Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
20
Xturk Puanı
8
Web sitesi
korkmazoglunakliyat.com
Merhaba,

Benim test ettiğim, son kullanıcı odaklı, daha az karmaşık, herkes için uygulanabilir özelliklere sahip eklenti W3 Total Cache. Özellikle Object ve Database Cache özelliğini redis ile aktif edince çok yoğun ve karmaşık SQL kullanımı olan sitelerde güzel sonuçlar veriyor.

Litespeed ile gelen LScache herkes için kullanılabilir bir eklenti olmasada imkan varsa çok güzel sonuçlar veriyor. Özellikle admin paneli yavaş siteler için bazı özelliklere sahip.

Zaten kendi başına wordpress çok yavaş bir sistem. Buna ek olarak çok sayıda eklenti ve tema kurmak wp_options tablosunu çok fazla şişirir. Bu tablo her sayfa yüklemesinde yüklendiği için Disk I/O 'su ve mySQL CPU kullanımına çok fazla yük getirebilir.

Wordpress sitesi sahiplerine bir hosting firması sahibi olarak tavsiyelerim şunlar.
  • Etiket kullanımı ve etiket bulutu gibi kısımlardan kaçının,
  • rastgele sorgulardan kaçının (mySQL order by RAND())
  • Çok fazla tema ve eklenti kurup kaldırmayın.
  • Eklentileri sadece ve sadece kullanılır olanları tercih edin.
  • Header ve Footer üzerinde çok zengin menülerden kaçının.
  • Güvenlik eklentileri kurmaktan kaçının. Bırakın bunu hosting firmanız 3. parti uygulamalar ile veya Layer7 seviyesinde halletsin.
  • Gereksiz gördüğünüz botları .htaccess ile engelleyin. Bu botlar özellikle paylaşımlı hosting hesabınızda kısıtılı olan kaynakları sömürmektedir.

aLLioni 

Kurucu Üye
TC Onaylı Üye
TÜCCAR
SMS Onaylı Üye
Alınan Tepkiler
39
Xturk Puanı
28
Web sitesi
ruyatabirleriburada.com
Gereksiz botların listesini access_log dosyanızı analiz ederek çoğaltabilirsiniz. Ben bir kısmını listeye ekledim. Bunu .htaccess dosyasının en üstüne koymanız gerek. Unutmayın, .htaccess dosyasında üst sıradaki kurallar alt sıradakileri ezer.

Apache yapılandırması:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} (bingbot|Baiduspider|SemrushBot|Yahoo|MJ12bot|AhrefsBot|Sogou|MegaIndex|VelenPublicWebCrawler|Teleskop|Dotbot|Cityreview|Sosospider|Twiceler|Exabot|Sogou|Java|trendictionbot|ZoominfoBot|XoviOnpageCrawler|pingdom|Aboundex|Cogentbot|FHscan|msnbot|TinEye-bot|Seekport) [NC]
RewriteRule .* - [R=403,L]
Genelde Yandex Bot u engelleyince CPU çözüme kavuşuyor

Alınan Tepkiler
39
Xturk Puanı
13
Web sitesi
www.hosting.com.tr
Ben Türkiye pazarında aktif faaliyeti var diye listeye eklemedim ama kullanım oranı bana kalırsa %1 bile değil. İlla Yandex kullanacağım engellemek istemiyorum ama agresif taramasın derseniz aşağıdaki kodu robots.txt dosyasına uyarlayın.

https://yandex.com/support/search/robots/request-rate.html

Kod:
User-agent: Yandex
Crawl-delay: 10 #Her istekten sonra 10 sn bekle

Google ads alanı